نکاتی درباره خودرو های هیبریدی

خودرو های هیبریدی

تحقیق درباره خودرو های هیبریدی

در این مقاله به چند نکته درباره نحوه عملکرد خودرو های هیبریدی تقریبا نو ظهور می پردازیم .

احتمال اینکه خودرو های هيبريدی در آینده به عنوان یک هنجار شناخته شده باشد کم نیست . اکنون تعداد بیشتری از افراد در حال رانندگی با ماشین های هيبريدی در جاده ها هستند و با گذر زمان ، تعداد آنها روز به روز بیشتر خواهد شد . اگر به گرم شدن کره خاکی و افزایش گازهای گلخانه ای معتقدید ، می توانيد از جذابيت هایی که مردم نسبت به خودرو های هيبريدی دارند و اينکه چگونه می توانند آلودگی هوا را که در حال از بين بردن محيط است ، کاهش دهند.

خودرو های هیبریدی با استفاده از ترکيبی از موتورهای برقی و موتورهای بنزينی ساخته می شوند. هدف اين است که اين ترکيب حجم انتشار گاز سمی کربن از وسيله نقليه را در زمان روشن بودن خودرو کاهش می دهد. اين خودرو ها بيشتر از خودروهای معمولی موجود هزينه دارند ، اما در صورت منسوخ شدن خودرو های سنتی بنزينی ، ممکن است در آينده این وضعیت تغيير کند.

چند نکته درباره رانندگی با خودرو های هیبریدی

قبل از خريد خودروی هیبریدی ، نکاتی برای رانندگی با این خودرو ها وجود دارد که بايد آنها را بدانید. اين نکته ها به شما کمک میکند تا در کاهش مصرف سوخت خود موفق باشید . و بتوانید از خودرو هيبريدی خود بهترین استفاده را ببريد. در ادامه مطلب چند نکته راهنمای شما برای رانندگی با خودرو های هیبریدی است .

  • رانندگی کاربردی

هیبرید

خودرو های هیبریدی بخاطر عملکردشان طراحی نشده اند . آنها طراحی شدند که با استفاده از مصرف كمتر سوخت و استفاده از انرژی الکتريکی بيشتر ، کاربرد متفاوتی نسبت به خودروهای كارآمد روز داشته باشند ، اين بدان معنا نيست که شما می توانید با سرعت خودرو های مسابقه ای در پیست رانندگی کنيد يا تلاش کنيد تا حد امکان از منابع وسيله نقليه خود استفاده کنيد. کاری که شما بايد انجام دهيد اين است که از موتور بنزینی استفاده کنيد فقط ماشين را به سرعتی که می خواهيد برسيد و سپس اجازه دهيد که موتور برقی خودرو شما را در حالت کروز کنترل نگه دارد. اين بهترين روش براي صرفه جویی در  در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی است.

  • سرعت پايين 

خودرو های هیبرید ی

حتی اگر وسيله نقليه هیبریدی خود را بر روی کروز تنظيم کنيد ، اگر سريع تر از 88 کیلومتر در ساعت رانندگی کنيد مصرف سوخت بالا خواهد رفت و بازدهی سوخت پایین می آید . بنابراین وقتی که در بزرگراه رانندگی میکنيد ، سعی کنيد به جای 110 کیلومتر در ساعت ، با سرعت کمتری به راهتان ادامه دهید. اين بهترين راه برای کاهش مصرف بنزين و در عين حال سرعت مطمئن در جاده است .

شايد به این فکر کنید که شارژ کامل یا فول باتری در خودرو هیبریدی شما قبل از راهی شدن در جاده ، انتخاب خیلی عاقلانه ای خواهد بود. واقعيت اين است که يک باتری کاملاً شارژ شده در واقع سريعتر از يک باتری نيمه شارژ انرژی اش مصرف می شود. بسياری از توليدکنندگان خودرو های هیبریدی توصيه می کنند که شارژ باتری ماشین هیبریدی را بین 20 تا 80 درصد نگه داريد. اگر پايين تر از 20% باشد و شما همچنان وسيله نقليه خود را هدايت کنيد ، اين کار در آينده باعث میشود باطری شما خراب شود و در آينده نتوانيد آن را شارژ کنيد.

  • ترمز کردن ، باتری را شارژ می کند 

شارژ باتری در خودرو های هیبریدی

وقتي در حال رانندگی با وسيله نقليه خود از انرژی باتری استفاده میکنيد ، در واقع می توانيد با هر بار استفاده از ترمز ، انرژی را به باتری برگردانيد و با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در خودرو های هیبرید انرژی را احیا کرده و به انرژی دیگر تبدیل کنید. اين بدان معنا نيست که شما میتوانيد با سرعت رانندگی کنيد و سپس سريع ترمز کنيد تا تمام قدرت را به باتری برگردانيد اینطور نیست . معني اين بازگشت انرژی این است که شما به آرامی رانندگی میکنيد ، به تدريج ترمز میکنيد و سعی میکنيد تا حد ممکن سوار بر ترمز شويد و نه سرعت بیشتر و مصرف سوخت بیشتر . اگر اين کار را انجام دهيد ، متوجه خواهيد شد که لازم نيست باتری خود را بارها و بارها شارژ کنيد.

  • از لوازم جانبی خودرو کمتر استفاده کنيد 

هیبریدی

به خاطر داشته باشيد که خودرو شما لوازم جانبی زيادی دارد که برق مورد نیازشان از باتری تامین می شود ، مثل تهويه هوا ، راديو ، بخاری و … اگر وسيله نقليه شما دوستدار محيط زيست است ، پس بايد از آن استفاده کنيد زيرا اين کار باعث می شود وسيله نقليه شما هنگام تامین انرژی برای لوازم جانبی ، باتری کمتری مصرف کند . نکاتی ديگر که بايد رعايت کنيد اين است که در طول روز از چراغهای ماشین خود استفاده نکنيد و سعی کنید از تلفن همراه خود برای موسيقی و راديو به جای راديو ماشین استفاده کنيد.

برای مطالعه مطالب بیشتر درباره عمر باتری خودرو های هیبرید ی ، قیمت باتری خودرو های برقی هیبریدی و معایب و مزایای آنها می توانید به صفحه مقالات سایت مراجعه نمایید .

امداد باتری شبانه روزی ، باتری آنتایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *