نحوه تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن باتری

تشخیص باتری اصل و تقلبی

از کجا بفهمیم باطری ماشین اصل است یا تقلبی

در این مطلب به بررسی نحوه تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن باتری ماشین به هنگام خرید باتری خودرو ، باید باتری دارای قطبهای سربی مثبت و منفی صاف و صیقلی بدون هیچ گونه زدگی و ایراد باشد.

باتری که برای خودرو خریداری می کنید دارای کارت گارانتی معتبر باشد .

در صورتی که نوع باتری اسید شارژ یا غیر سیلد باشد در پوش های باتری را باز کرده و قسمت داخلی دربهای باتری را ببینید بایستی قسمت داخلی دربها کاملا  تمیز و بدون هیچ گونه کثیفی باشد . حدالامکان از خرید این نوع باتری ها بپرهیزید .

مهمترین نشانه سوپاپ های باتری است. در دو طرف بالای باتری سوپاپ قرار داده شده که بخارات و گازهای متصاعد شده باتری رو خارج می کنند که این سوپاپ ها بایستی کاملا تمیز بوده و نشتی نداشته باشند .

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن باتری خارجی و کره ای

هنگام خرید باطری کره ای یا باطری خارجی برای ماشین مسئله مهم تاریخ تولید باطری است . .
تاریخ تولید باطری بر روی تمام باطریهای کره ای حک شده است و شما بامشاهده آن میتوانید از تاریخ تولید باطری آگاه شوید. باطری با تاریخ تولید بیش از یکسال را هرگز نخرید چون عمر کمتری نسبت به باطری تاریخ جدید دارند .

باتری های کره ای معمولا روی بدنه و یا دستگیره خود باتری عبارت ساخت کره حک شده است .(made in korea) مانند باتری دلکور 

پس در واقع بحث باطری تقلبی همان باطری تاریخ گذشته میباشد یا دست دوم است . که شما در هنگام خرید باطری براحتی میتوانید آن را تشخیص دهید.باطری های کره ای معمولا از طریق گمرک داخل کشور ترخیص نمی شوند و قاچاق محسوب میشوند.
به همین دلیل نظارتی بر آنها وجود ندارد . مزیت خرید باطری قانونی این است که باطری قانونی دارای خدمات پس از فروش معتبر میباشد و بر تولید و عرضه آن نظارت وجود دارد.

باتری آنتایم ، امداد باطری شبانه روزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *