معرفی تولیدکنندگان باتری ایرانی

در این مطلب می خواهیم به معرفی تولیدکنندگان باتری ایرانی بپردازیم .

صبا باتری

 

باتری ایرانی

 

صبا باتری اولین تولیدکننده باتری در ایران و یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده باطری در خاورمیانه محسوب می شود . از تاسیس این کارخانه سازنده باتری حدود 40 سال می گذرد . اکنون صبا باتری در زمینه تولید باطری با ظرفیتهای 7.5 الی 200 آمپر فعالیت می کند . که باطری اسید سرب و سیلد اسید MF (بدون نیاز به نگهداری) را شامل می شود . این شرکت توان توليد 2.5 ميليون عدد باتريهاي سرب اسيدي در سال و همچنین توان تولید باطريهاي سیلد MF (بدون نیاز به نگهداری) ويژه نسل جديد خودروها را تا 1.5 ميليون عدد در سال را دارد . صبا باطری سعی داشته با توسعه و بروز کردن دستگاهای خط تولید و رعایت استاندادهای اروپا و ژاپن، محصولات با کیفیت تر از گذشته را تولید و عرضه کند .

از برندهای صبا باتری می توان به اسامی مانند : باطری ورسک – باطری واریان -باطری  اسپیدر – باطری پردیس و یوشو  – رویان – سولان – هایتک –  اشاره کرد .

 سپاهان باتری

 

باتری ایرانی

سپاهان باتری (باطری) که ابتدا با نام توان باتری شناخته شد. سپاهان باتری یکی دیگر از کارخانه های محبوب تولید باطری است . این کارخانه در استان اصفهان قرار دارد . این شرکت از بهترین تولیدکنندگان باتری ایرانی است . سپاهان باتری را می توان گفت بهترین مارک باطری اتمی در تولیدات شرکتهای ایرانی است .

توان باطری ابتدا با وارد کردن صفحات و مواد اولیه از خارج شروع به کارکرد .

رفته رفته و با تاسیس کارگاه صفحه سازی توان کارگاههــای شــارژ رشــد پیــدا کــرد و قالب های تزریــق ســاخته و فرایند تولید پیشرفت کرد . در نهایت در سال 1384 این کارگاه مونتاژ باطری تبدیل به یک تولید کننده بزرگ به نام سپاهان باتری شد و در سال 1386 به خودکفایی رسید . ایــن شــرکت موفـق بـه تولیـد مجموعـه ای از باطریهـای سـبک و سـنگین بـا آمپراژهایـی نظیـر 35، 45، 50، 55، 60، 66، 70، الی 200 آمپر گردیده است.

همچنین این تولید کننده در پروژه مشترک ایران خودرو و سایپا و رنو تامین کننده باطری خودروی تندر 90 می باشد .

در سال 1395 شرکت سوزوکی ژاپن با همکاری سپاهان باتری در ایران تصمیم به راه اندازی خط تولید باتری خودرو گرفت.

 

باتری ایرانی

از برندهای سپاهان باتری می توان به اسامی مانند :باتری اوربیتال وان – باطری اوربیتال وان سیلور پلاس -باطری اوربیتال وان گلد -باطری سوزوکی -باتری سبیک -باتری بارکاس و باتری اتمیک اشاره کرد .

 برنا باتری

 

باتری ایرانی

 

برنا باتری مانند سپاهان باتری یکی دیگر از کارخانجات تولیدکنندگان باطری باکیفیت ایرانیست که در استان اصفهان قرار دارد .

این شرکت در سال 1369  در شرايطي كه تنها يك توليد كننده باطري خودرو در كشور وجود داشت تاسیس شد . و سال 1373 به بهره برداری رسید.

به دنبال استقبال مشتریان از كيفيت محصولات توليدي برنا باطری و با افزايش تقاضاي باطري در كشور، اين شرکت به طور مستمر این شرکت تلاش کرد که با ارتقا و بالابردن سطح کیفیت جوابگوی نیازهای داخل کشور باشد . برنا باتری برای 500 نفر نیروی مستقیم و بالای  5000 نیروی غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است .

شركت برنا باتري اولين واحد دريافت كننده گواهينامه استاندارد ملي ايران در زمینه باطری ماشین در کشور مي باشد.

همچنین برنا باطری با شرکت خودرو سازی مانند بهمن موتور در زمینه تامین باطری خودرو همکاری دارد .

از برندهای برنا می توان به اسامی مانند : باطری برنا – باطری ولف – باطری سحر – باطری صدف – باطری گلدن سیلد – باطری زمان – باطری اترک – باطری پرستیژ پاورباطری زیتکس – باطری تورنادو – باطری اکتیو – باطری وایت آرشن اشاره نمود .

 پاسارگاد صنعت باطری

 

باتری ایرانی

 

شرکت پاسارگاد صنعت باطری در سال 1387 با تولید یک میلیون باتری در سال شروع به کار کرد . این کارخانه در شهرک صنعتی شهر گرمسار در استان سمنان واقع شده است . در فروردین ماه سال ۱۳۹۰ این شرکت با نصب دستگاههای تمام اتوماتیک از بهترین سازندگان جهان با تکنولوژی روز دنیا به تولید آزمایشی و در شهریور ۱۳۹۰ شروع به تولید انبوه با برند شاهین نموده است . این شرکت باتری با آمپراژهایی نظیر : 55 الی 74 آمپر ساعت را تولید می کند .

از برندهای تولید شده توسط پاسارگاد صنعت می توان به اسامی مانند :

باتری شاهین – باطری هندل – باتری پروتون – باتری دنیز – باطری عقاب  – باتری لیدر  – باطری تایگون – باتری باطریکس – باطری کینگ پاور اشاره کرد .

 آذر باتری

 

تولید کنندگان باتری ایرانی

 

شرکت آذر باتری در آذربایجان غربی شهر ارومیه قرار دارد . این شرکت در سال 1377 تاسیس شد . این شرکت یکی از تامین کنندگان اصلی باتری شرکت های خودرو سازی همچون ایران خودرو، سایپا و ماموت می باشد . این شرکت دارای دفاتر فروش متعدد است که در شهرهای تهران و ارومیه به توزیع باتری می پردازد. این برند توانسته به پنج کشور خارجی صادرات داشته باشد. کیفیت، نو آوری و خدمات پس از فروش شعار آذر باتری است .

از برندهای تولید شده توسط آذر باطری می توان به اسامی مانند :باتری ویگور – باطری سولیفان -باتری زئوس – باطری الوندروشنماموتآپادانا اشاره داشت .

برای دیدن از باطری مناسب خودروی خود می توانید به زیر منوی انتخاب باتری براساس نوع خودرو مراجعه نمائید .

باتری آنتایم، امداد باطری شبانه روزی خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *