مزایا و معایب خودرو برقی هيبريدی

مزایا و معایب خودرو های هیبرید ی

مزایا و معایب ، نکات مثبت و منفی خودرو های برقی هيبريدی : قبل از خرید بخوانید

در مورد خودروهای هیبریدی سر در گمی هایی وجود دارد. از دید کلی ، آنها به نظر می رسد که یک فناوری عالی هستند زیرا از قدرت موتور بنزینی استفاده می کنند و آن را با قدرت یک موتور الکتریکی ترکیب می کنند. بنابراین این بدان معنا نیست که خودرو یک ماشین برقی است. این بدان معناست که خودرو از نظر محیط زیست سازگارتر است زیرا همیشه به منظور رانندگی با سرعت و قدرت زیاد از موتور خودرو خواسته نمی شود. وسایل نقلیه هیبریدی می تواند به عنوان خودروهای بنزینی در نظر گرفته شوند که از راندمان سوخت بالایی برخوردار اند. در ادامه می خواهیم در مورد همه جوانب مزایا و معایب خودرو برقی هيبريدی صحبت کنیم. با مطالعه این مقاله ، می توانید تصمیم بگیرید که خودرو هیبریدی بخیرید یا خیر .


بیشتر بدانید : نکاتی درباره خودرو های هیبریدی


مزایا و نکات مثبت خودرو برقی هیبریدی

 

ضمانتها :

تولید کنندگان ماشین های هیبریدی معمولا تا 8 سال ضمانت را برای کل سیستم هیبرید خودرو به خود مشتریان ارائه می دهند .

بنزین و روغن کمتری استفاده می کند :

اگرچه خودرو های هیبریدی ما را از نفت و گاز بی نیاز نمی کنند ، اما میزان مورد نیاز آن را کاهش می دهد زیرا موتور احتراق داخلی به اندازه خودرو های معمولی استفاده نمی شود. اگر تعداد بیشتری از مردم خودرو های هیبرید را استفاده کنند ، قطعا صرفه جویی در سوخت های فسیلی آسانتر می شود .

بهره وری مناسب از سوخت :

از آنجا که برای رانندگی خود به میزان قبل بنزین استفاده نمی کنید ، این بدان معنی است که شما نیازی به پر کردن مخزن بنزین خود را در اغلب موارد ندارید. این منجر به صرفه جویی در مصرف بنزین می شود ، خصوصا رانندگی در شهری که ترافیک آن کندتر است .

عوارض و مالیات :

افرادی که وسیله نقلیه الکتریکی یا پلاگین خودرو هیبریدی را خریداری و استفاده می کنند ، حق دارند با پرداخت 7.500 دلار اعتبار مالیاتی خارج از کشور ( فدرال ) از مالیات بر درآمد خود استفاده کنند. این با استفاده از هیبریدهای پلاگین از همه تولید کنندگان قابل قبول نیست ، بنابراین مطمئن شوید خودرو شما مورد تایید است .

سازگار با محیط زیست :

درست است که بگوییم وسایل نقلیه هیبریدی سازگاری 100% با محیط زیست دارند ، البته که هنوز از بنزین استفاده می کنند. با این حال ، آنها برای محیط زیست بهتر از وسایل نقلیه بنزینی سنتی هستند . زیرا وسایل نقلیه هیبریدی گازهای کربن کمتر ی متصاعد می کنند . این یک قدم موثر برای مبارزه با گرم شدن کره زمین خواهد بود .

 

معایب و نکات منفی خودرو هیبریدی

رانندگی آهسته تر :

شما قادر نخواهید بود تا با سرعتی که می خواهید با وسیله نقلیه هیبریدی رانندگی کنید. اگرچه این خودرو به شما امکان رانندگی با سرعت بالا را می دهد ، اما در صورت تمایل به سرعت بیشتر از بنزین خود استفاده خواهید کرد. این فشار در وهله اول خودرو هیبریدی را خراب می کند ، زیرا قرار است استفاده از انرژی الکتریکی بیشتر و مصرف بنزین کمتر باشد. بنابراین ، همیشه به منظور استفاده بیشتر از نیروی موتور برقی ، شما را به سرعت کندتر و آهسته تر ترغیب خواهد کرد .

گرانتر بودن خودرو های هیبریدی :

اتومبیلهای هیبریدی معمولا چند هزار دلار بیشتر از ماشین های معمولی هستند. می توانید انتظار داشته باشید برای ارزانترین وسیله نقلیه هیبریدی حداقل 23000 دلار پرداخت کنید. امکان دارد این رقم خیلی به نظر نرسد ، اما تقریبا 10،000 دلار بیشتر از ارزانترین خودروی اقتصادی است.

هزینه در مقابل صرفه جویی در مصرف :

اگر چه در هزینه سوخت پس انداز خواهید کرد .به دلیل اینکه خودروی هیبریدی شما مقدار کمتری بنزین را مصرف میکند ، اما کل پس انداز بنزین بیش از پول اضافی که برای نگهداری خود وسیله نقلیه صرف می کنید ، بیشتر نخواهد بود . بنابراین ، ممکن است در هنگام پرداخت پول بیشتر برای حق بیمه ، نسبت به یک وسیله نقلیه معمولی ، صرفه جویی در هزینه ها به نظرتان نرسد .

تعمیرات :

برای یک خودرو معمولی ، ایجاد مشکل در عملکرد وسیله نقلیه و رفع مشکل و تعمیرات ، می توانید مکان های بیشتری را برای تعمیرات توسط مکانیک خودرو را داشته باشید تا به بررسی و تشخیص آن بپردازید. ممکن است در مورد موتور الکتریکی یا موتور بنزینی خودرو های هیبرید ی مشکلی ایجاد شود ، به این معنی که حتی مجبور شوید ، برای تعمیر و یا تعویض قطعاتی مانند بهترین باطری خودرو این نوع خودرو هزینه بیشتری پرداخت کنید بدلیل قیمت بالاتری که دارد .

کلام آخر :

امداد باتری شبانه روزی باتری آنتایم در این مقاله سعی کرد تا مزایا و معایب خودرو های برقی هيبريدی را تا حد ممکن شرح دهیم ، قضاوت و تصمیم گیری برای خرید خودرو های هیبریدی با شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *