تفاوت باتری اتمی و اسیدی

باتری اسیدی و باتری اتمی

تفاوت باتری اتمی و اسیدی

در این مقاله قصد داریم فرق باتری اتمی و اسیدی را باهم بررسی کنیم . باید بدانیم که چه باتری از لحاظ اسیدی و اتمی برای خودرو بهتر است. با اطلاع از تفاوت باتری اتمی و اسیدی میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

1- هر دو نوع باتری از لحاظ ابعاد و وزن یکی هستند .باتری اسیدی نسبت به اتمی کمی ارزانتر است و دارای 6 درپوش برای اندازه گیری سطح اسید و اضافه کردن آب باتری یا آب مقطر است. که شما باید به طور مستمر آن را بررسی کنید. که در صورت عدم بررسی و پایین آمدن سطح آب باتری از بین می رود.

2- دیگر تفاوت باتری سیلد و غیر اسیدی این است که باتری های سیلد اسید یا اتمی قیمت بالاتری دارند اما به دلیل اتمی بودنشان عمر بیشتری دارند و نیازی به نگهداری و چک کردن آب اسید ندارند. نشانگر یا چشمی باتری  به کار رفته در سطح بیرونی این نوع باتری، راننده را از سطح اسید موجود در باتری مطلع می کند و میزان آب اسید و شارژ باطری ماشین را می توانید بررسی کنید. علت دیرتر تبخیر شدن آب باطری سیلد استفاده از صفحات کلسیمی است که با نام انگلیسی CMF یا Calcium Maintenance Free Battery شناخته می شوند.

3- از دیگر تفاوت باتری اسیدی با اتمی می توان به خرابی تدریجی باتری اسیدی اشاره نمود و راننده به مرور زمان و با افت عملکرد قدرت باتری هنگام استارت زدن متوجه ایراد در باتری خودرو می شود. به این دلیل می تواند قبل خرابی کامل برنامه ریزی برای جایگزین کردن آن را انجام دهد.

به عنوال مثال خراب شدن باتری پراید از نوع اتمی ، معمولاً به صورت ناگهانی و عدم استارت خودرو اتفاق می افتد. و امکان دارد بعد از مهمانی یا خرید شما را سورپرایز کند. جهت مشاهده و خرید باتری پراید در انواع برند معتبر به سایت باتری آنتایم مراجعه نمایید.

مزایا و معایب باتری اسیدی و اتمی

به طور خلاصه مزایا و معایب هر یک از این دونوع باتری را بیان نموده ایم. با توجه به نیازتان می توانید هر یک از انواع باتری اسیدی یا اتمی را انتخاب نمایید.

باتری اسیدی

از جمله مزایای باتری اسیدی می توان به ارزان بودن قیمت آن، کم بودن توان مصرفی، امکان شارژ سریع تر، نگهداری با شیوه های آسان اشاره نمود. همچنین از جمله معایب آن می توان به ضربه پذیر بودن و ایمنی کمتر آن اشاره کرد. باتری اسیدی نسبت به ضربه و حرکت های شدید حساس است و این عوامل بر خرابی و کاهش طول عمر آن تاثیر گذار است.

یکی از بهترین برند هایی که باتری اسیدی عرضه می کند باتری صبا است. جهت اطلاع از قیمت باتری صبا به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

باتری اتمی

از جمله مزایای باتری اتمی می توان به نداشتن آب مقطر در ساخت آن، امکان شارژ مجدد، قابلیت استارت زدن بالا، مقاومت بالا در برابر ارتعاشات و دشارژ شدن و دریافت انرژی بیشتر اشاره نمود.

همچنین از معایب باتری اتمی می توان به آسیب پذیری آن در برابر از کارافتادن ناگهانی و قیمت بالاتر اشاره کرد.

جهت خرید باتری اتمی می توانید برند برنا را انتخاب کنید. باتری برنا با کیفیت ترین باتری های اتمی را عرضه می کند. جهت خرید اینترنتی برنا باتری با ما در ارتباط باشید.

باتری اتمی بخریم یا اسیدی؟

برای خرید باتری اتمی یا اسیدی باید دقت داشته باشید کدام نوع برای خودرو شما مناسب تر است.

  • نوع اسیدی با درپوش پلاستیکی باتری اسیدی

 

  • یا نوع سیلد اسید یا اصطلاحا خشک (اتمی) در محفظه بسته و بدون درپوش

باتری اتمی

باتری اتمی دارای محفظه بسته و همچنین احتیاجی به سرویس و نگهداری نیز ندارد. بر اساس طراحی سیستم برقی و سیستم موتور، در خودرو می توان از هر دو نوع باتری اسیدی یا آبخور و اتمی استفاده کرد. سؤال این است که کدام یک از این دو نوع باتری برای ماشین گزینه بهتری است؟

انتخاب باتری برای خودرو موضوع روتین و سلیقه ای نیست و بستگی به عوامل زیر دارد :

1- میزان برقی که خودرو مصرف دارد

2- میزان فضایی که برای نصب ایمن باتری ماشین در نظر گرفته توسط سازنده در نظر گرفته شده است .

3- میزان قدرتی که دینام یا آلترناتور ماشین برای شارژ باتری خودرو دارد.

با توجه به پارامترهای که در بالا ذکر کردیم میتوانید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید تا استاندارد و مشخصات فنی باتری ماشین خود را مشاهده نموده و بعد برای خرید آن اقدام نمایید. به طور کل امروزه استفاده از باتری های سیلد یا مهر و موم شده با آلیاژ سرب کلسیمی متداول تر در تولید کارخانه ها و همچنین بر روی خودروهاست.

 


جهت دریافت هر گونه خدمات باتری ماشین به صورت شبانه روزی و تعویض باتری در محل و اطلاع از قیمت باتری خودرو با ما در ارتباط باشید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *