باتری یو پی اس سپاهان

ups sepahan battery

معرفی باتری یو پی اس سپاهان

باتری ها از هر نوعی که باشند یکی از منابع تامین کننده انرژی به شمار می آیند. باتری یو پی اس سپاهان UPS Sepahan از نوع باتری های سیلد اسیدی می باشد که تولید مجتمع سپاهان اصفهان است. کاربرد این باتری برای دستگاهای برق در زمان اضطراری است.

در ترکیب این باتری ها مواد اسیدی خطرناکی وجود دارد که برای جلوگیری از نشت آنها با لایه های فیبر پوشانده شده اند. این مورد باعث می شود تا این باتری در زمره بهترین ها قرار گیرد. مزایایی که باتری یو پی اس سپاهان دارد آن را از باتری های سنتی معلق در مایع متمایز کرده و طرفداران و صنعتگران زیادی را به سوی خود جذب نموده است.

باطری های سنتی نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارند که در صورت انجام نشدن عمر آنها کوتاه می شود و البته کاربرد های متفاوتی دارند. اما باتری های مدرن و امروزی دیگر نیازی به نگهداری و سرویس دوره ای ندارند زیرا خاصیتی که در طراحی و تولید آنها به کار رفته است باعث شده تا به صورت خودکار خود را دشارژ و شارژ کنند. در باطری های مدرن مانند باتری یو پی اس سپاهان تنها کافی است تا شرایط محیطی آن مناسب باشد.

باطری یو پی اس سپاهان به راحتی قابل حمل در مسافت های طولانی می باشد زیرا با توجه به نوع طراحی مواد اسیدی داخل آن ثابت بوده و به بیرون نشت نمی کند.

باطری یو پی اس سپاهان که مصارفی غیر از خودرو دارند به باتری های صنعتی شهرت پیدا کرده اند.

یو پی اس ها از اجزائی چون باتری، مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب، یکسو کننده و شارژر تشکیل شده اند. در حقیقت باید گفت یو پی اس ها بدون باتری بدون مصرف هستند و با گذاشتن باتری درون آنها مورد استفاده قرار گیرند.

باطری یو پی اس سپاهان یک باتری صنعتی است
باطری یو پی اس سپاهان یک باتری صنعتی است

نمایندگی باطری یو پی اس سپاهان

شرکت مجتمع سپاهان باتری فعالیت خود را در شهر فلاورجان اصفهان از سال 1378 آغاز کرده است. زیربنای این مجتمع 65000 متر مربع  بوده و بالغ بر 60 میلیون دلار در آن سرمایه گذاری شده است. این شرکت در ابتدا به مونتاژ باتری های خارجی پرداخت و سپس با خرید دستگاه از کشورهای خارجی اقدام به تولید باتری با کیفیت داخلی نمود.

موسسان این مجتمع از همان ابتدا هدف خود را بر پایه تولید با کیفیت و مرغوب بنا نهاده بودند و تاکنون توانسته اند به این هدف دست یابند. ابتدا به تولید باتری خودرو پرداختند و در ادامه فعالیت های خود به تولید باتری های صنعتی همت گماشتند و در این راه موفق عمل کرده اند. در مسیر پیشرفت خود به افزایش تولید سالیانه 5 میلیون دستگاه باتری دست یافته اند و البته که این میزان از تولید نیازمند نیروی کار نیز بوده است پس موفق به ایجاد بیش از 2000 فرصت شغلی نیز شده است که توانسته است در مسیر ایجاد اشتغال موفق و سربلند عمل نماید.

اولین تولید باطری سیلد

سپاهان در سال 1384 برای اولین بار اقدام به تولید باتری سیلد نمود و آن را روانه بازار کرد. همچنین از سال 1388 تا 92 چرخه بازیافت آن را آغاز کرد. سال 1396 تا 1398 را می توان دوره اوج گیری محصولات این شرکت دانست.

مجتمع سپاهان باتری با سالها تجربه، بهره گیری از فناوری و تکنولوژی روز و دستگاههای پیشرفته و همچنین به کارگیری نیروی کار متعهد و متخصص گام های موثری در حوزه تولید باتری مرغوب و با کیفیت از مواد اولیه درجه یک برداشته است. تولیدات این مجتمع صنعتی بر پایه استانداردهای جهانی بوده است. باتری های تولید شده توسط این قطب صنعتی در آمپراژهای 32 تا 220 آمپر می باشد.

مجتمع صنعتی سپاهان عنوان ممتازترین تولید کننده باتری را کسب نموده است و این عنوان همچنان برازنده این شرکت می باشد زیرا تولیدات آن بر پایه تکنولوژی، استاندارد و کیفیت بنا شده است.

مجتمع صنعتی سپاهان برترین تولیدکننده باتری در ایران
مجتمع صنعتی سپاهان برترین تولیدکننده باتری در ایران

سپاهان در کلیه استان های کشور دارای نمایندگی های معتبر می باشد تا خریداران به راحتی بتوانند به بهترین محصولات دسترسی داشته باشند.

این شرکت بیست دفتر استانی و 750 نمایندگی خدمات پس از فروش و بالغ بر 3000 نمایندگی فروش در سراسر ایران دارد. همچنین در این نمایندگی ها باتری های معیوب با باتری های نو تعویض می شوند.

این شرکت همچنین دارای واحد صدای مشتری می باشد تا از این طریق خریداران از مشاوره رایگان بهره مند شوند و اقدامات لازم جهت سهولت و رفاه مشتریان در دستور کار قرار گیرد.

باتری سپاهان دارای نشان صنعت سبز از سازمان محیط زیست و نشان استاندارد ملی است.

ویژگی های مجتمع سپاهان باتری به عنوان برترین تولید کننده باتری

از آنجایی که هیچ موفقیتی ساده به دست نمی آید در ادامه مقاله به علل موفقیت روز افزون این شرکت در زمینه تولید باتری می پردازیم که به شرح زیر می باشد:

 • حمایت از حقوق مصرف کننده یکی از مهمترین شعارهای این مجتمع صنعتی می باشد. مجتمع سپاهان با تولید باتری هایی با تکنولوژی و فناوری روز و بدون ماندگاری JIT، که سبب طول عمر و ماندگاری باتری و عملکرد مطلوب آن می شود بر قله بلند برترین تولید کننده باطری ایستاده است و توانسته این جایگاه را با تولیدات با کیفیت و استاندارد حفظ نماید.
 • رسیدن به قله خودکفایی در تولید باتری و همچنین رسیدن به قله خودکفایی در تامین مواد اولیه در تولید باتری و برداشتن گام های موثر برای آینده ای روشن در مسیر شکوفایی صنعت کشور از دیگر موفقیت هایی است که حاصل تلاش بی وقفه این شرکت بوده است.
 • این مجتمع صنعتی با فعال سازی ضمانت نامه الکترونیک در جهت تسهیل بهره گیری از خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات خود برای خریداران و اطمینان از اینکه محصول مرغوب و با کیفیتی را تهیه کرده اند برای اولین بار باعث راحتی و اطمینان خریداران شده است. شما می توانید با فعالسازی سریال باطری خریداری شده تا زمان اتمام گارانتی آن در هرکجای ایران که باشید به راحتی از خدمات آن بهره مند شوید.
باطری یو پی اس مناسب برای زمان های اضطرای و قطع برق است
باطری یو پی اس مناسب برای زمان های اضطرای و قطع برق است

 

 • تلاش در فراهم کردن زیرساخت های لازم و ضروری در جهت بازیافت باتری فرسوده برای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی و کمک به حفظ محیط زیست که این مقوله خود به تنهایی یکی از با ارزش ترین کارهایی است که در بخش صنعت بسیار حائز اهمیت می باشد و شرکت سپاهان در این مسیر گامی موثر و مفید برداشته است تا الگویی باشد برای دیگر صنعتگران.
 • این شرکت توزیع محصولات خود را بدون واسطه انجام می دهد تا کالا و محصولات با کیفیت و با قیمت مناسبی به دست خریداران برسد.

باتری های صنعتی سپاهان

باتری های سرب اسیدی که کاربردی غیر از خودرو دارند با نام باتری های صنعتی شناخته می شوند. باتری های صنعتی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این باتری های پیشرفته جهت تامین انرژی در تجهیزات پزشکی، رایانه ای، خودروهای صنعتی، مقاصد نظامی و دیگر موارد مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه استفاده از این باطری ها همه گیر و ضروری به نظر می آید. زیرا تمام تجهیزات صنعتی برای بقا و عملکرد نیازمند انرژی برق هستند و در صورت افت فشار برق و قطع آن حتما نیازمند یک منبع جایگزین خواهند بود و چه جایگزینی بهتر از باطری یو پی اس سپاهان با کیفیت بالا و استانداردهای لازم که در چنین مواقعی به کمک صنایع و تجهیزات می آید.

تقسیم بندی باتری های صنعتی سپاهان از نظر نوع الکترونیک

باتری های صنعتی به دو نوع:

 باتری های Flooded

 باتری های VRLA ( VRLA Regulated Lead Acid)

تقسیم می شوند که در ادامه مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

مزایا باتری های VRLA نسب به باتری های Flooded  

 • باتری VRLA نیاز به نگهداری ندارد زیرا باز ترکیب اکسیژن باعث می شود تا نیاز کمتری به مصرف آب الکترولیت داشته باشد.
 • در باتری VARLA الکترولیت در بستری مناسب تثبیت شده است لذا پس از خارج شدن از وضعیت عمودی هم احتمال نشت اسید وجود ندارد از اینرو مانع آلودگی محیط خواهد شد.
 • تعداد سیکل های شارژ و دشارژ باتری به دلیل عدم لایه بندی اسید بیشتر است و زمان بیشتری می توان از آن استفاده کرد.
باتری یو پی اس نیاز به نگهداری ندارد
باتری یو پی اس نیاز به نگهداری ندارد

تقسیم بندی باتری های صنعتی سپاهان از نظر نوع کاربرد

 • باطری یو پی اس سپاهان در زمان دشارژی به حالت شناور Float در می آید و در همه حال آماده به کار برای تامین انرژی پشتیبان می باشد.
 • این باتری برای زمان های ضروری کاربرد دارد که بهره گیری از منبع انرژی اصلی امکان پذیر نیست پس انرژی مورد نیاز از طریق باتری ذخیره شده تامین می شود. باتری با DOD زیادی به صورت متناوب شارژ و دشارژ می شود.
 • باتری یو پی اس ژل سپاهان دارای سوپاپ تنظیم فشار می باشد که در هر زمان آماده به کار هستند. از آنها به عنوان انرژی ذخیره یاد می شود تا در صورت افت یا قطع برق، انرژی لازم برای تجهیزات الکترونیکی را فراهم نماید.
 • یکی از ویژگی های این باطری ها این است که نیاز به نگهداری و بررسی های مکرر جهت اضافه کردن آب ندارند. این باتری ها دارای چرخه بازیابی هستند که از اتلاف آب جلوگیری می کند و امکان نشت اسید را به حداقل می رساند. کارایی و عملکرد مطلوبی از خود نشان می دهد و دارای استاندارد های بین المللی است.
 • دانسیته انرژی بالا
 • باتری یو پی اس سیلد اسید سپاهان ( اوربیتال ژل – GEL ) با توجه به فناوری مدرن تولید می شود و دارای ظرفیت های 65، 42 و 100 آمپر می باشد.

 

کاربردهای باطری یو پی اس سپاهان

باتری یو پی اس سپاهان به عنوان انرژی ذخیره شده مورد استفاده قرار می گیرند. در زمان هایی که تجهیزات برقی با افت یا قطعی برق مواجه می شوند برای حفظ عملکرد خود از منبع انرژی ذخیره شده در این باتری که همیشه به طور شناور و آماده به کار قرار دارند، استفاده می کند.

باتری فرمان آسانسور، دوچرخه های شارژی، دوربین های مداربسته، خودروهای برقی، موتورهای کرکره ای از مواردی است که در زندگی روزمره نیاز به انرژی برق دارد و در نبود آن عملکرد آنها متوقف خواهد شد از جمله مواردی است که در زندگی روزمره به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. با ورود باطری یو پی اس سپاهان دیگر نگرانی در خصوص قطع یا افت فشار برق وجود ندارد زیرا این باتری ها با توان بالا و طول عمر طولانی همیشه در دسترس هستند.

این باتری ها جهت باز و بسته شدن درب های اتوماتیک و برقی، سیستم های صوتی و آکوستیک، تجهیزات پزشکی، سیستم برق های اضطراری، سیستم مخابرات و کلیه تجهیزاتی که به نوعی عملکرد آنها به برق وابسته است، مفید و ضروری می باشد

این باتری ها در دیتاسنترها، بیمارستانها، تجهیزات اطفا حریق، خدمات اورژانسی و بانکها مورد استفاده بیشتری دارند و حضور آنها در دنیای تکنولوژی در همه جا  ضروری و حائز اهمیت به نظر می رسد.

باطری یو پی اس سپاهان یک منبع انرژی مطمئن در زمان های اضطراری برای دستگاههای UPS می باشد
باطری یو پی اس سپاهان یک منبع انرژی مطمئن در زمان های اضطراری برای دستگاههای UPS می باشد

ویژگی و کیفیت باتری یو اس پی سپاهان

 • باطری یو پی اس سپاهان برای شرایط اضطراری و آماده به کار طراحی شده اند. تمامی دستگاههای UPS می توانند در مواقع افت یا قطع برق از این منبع انرژی بهره مند شوند. بیمارستانها و سازمانهایی که دارای تجهیزات برقی هستند از این باتری بسیار استفاده می کنند.
 • علاوه بر مواردی که ذکر شد از این باتری ها می توان در آسانسورها در زمان قطع برق و سامانه های اطفا حریق و همچنین روشنایی های اضطراری بهره برد.
 • این باتری ها بدون نیاز به سرویس نگهداری هستند. آنها با داشتن دریچه تنظیم خودکار آب مورد نیاز را برای واکنش های شیمیایی باز ترکیب می کند و باتری در حالت شناور و آماده به کار مدت زمان زیادی را سپری میکند.
 • دشارژ باطری یو پی اس سپاهان بسیار کم اتفاق می افتد و دارای قابلیت شارژ پذیری خودکار می باشد.
 • دمای مناسب برای نگهداری و عمر طولانی این باتری ها از -20 تا 45 درجه سانتیگراد می باشد.
 • این باتری ها دارای مقاومت بالا در مقابل خوردگی هستند زیرا دارای شبکه های ضخیم سربی با آلیاژ بهینه می باشد که سبب شده تا کاربری آماده به کار این باتری در وضعیت مناسب و مطلوبی قرار گیرد.
 • این باتری ها دارای دریچه تنظیم فشار می باشد. فشار گاز موجود در باتری نسبت به گاز اتمسفر بیشتر است و همین باعث کاهش مصرف آب می شود.
 • در تولید این باتری از فضای درون آن استفاده بهینه ای شده است و همین سبب افزایش انرژی در آن می شود.
 • چنانچه این باتری ها در محیطی با دمای بالا کار کنند عمر مفید آنها کاهش می یابد.
باطری یو پی اس حامی محیط زیست
باطری یو پی اس حامی محیط زیست

 

   باطری یو پی اس سپاهان دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری چون:

 • دارای جداکننده های AGM با کیفیت بالا برای باز ترکیب اکسیژن با بازده بالا و مطلوب می باشد.
 • دارای چرخه های شارژ و دشارژ بهینه شده است.
 • بدون نشت الکترونیک به دلیل دارا بودن ساختار سیلد
 • بدون نوسان و کارایی بالا بدون اشکال
 • دارای کیفیت پایدار و ضریب اطمینان بالا
 • دارای عمر طولانی بدون نیاز به شارژ مجدد
 • دارای تاییده های معتبر از شرکت نفت، مخابرات، بانک های دولتی و خصوصی، شرکت کنترل ترافیک و …
 • باطری های 12 ولت 7-200 آمپر دارای عمر طولانی بین 3 تا 5 سال
 • باطری های مخابرات در شرایط ایده آل 2 ولت و 250-300 آمپر دارای طول عمر 5 تا 15 سال
 • دارای تاییدیه های معتبر بین المللی ISO9001، ISO14001، CE Approvals و …..

باتری سیلد اسید سپاهان چیست ؟

باتری سیلد اسید سپاهان کاربردهای گوناگونی دارد. ساختار مهندسی این باتری ها به گونه ای است که توانایی بهره گیری در حوزه های مختلف را بدون نیاز به تعمیرات فراهم دارا می باشد. این باتری دارای دو کاربرد بسیار مهم و حیاتی است. اول اینکه دارای قابلیت شارژ و دشارژ خودکار می باشد و از طرف دیگر طول عمر این باتری ها طولانی است و در دمای متوسط 25 درجه سانتیگراد عملکرد مناسب و مطلوبی از خود نشان می دهند.

میزان عمر باتری ها بر حسب میزان شارژ و دشارژ آنها محاسبه می شود که این میزان در باطری یو پی اس سپاهان در سطح دشارژ 40 درصد در حدود 1500 سیکل گزارش شده است.

باتری های VRLA دارای دو نوع AGM و GEL  می باشد.

در باتری GEL پودر سیلیکا به الکترولیت آنها اضافه می شود تا فرم ژل به خود بگیرد.

در باتری AGM نیز از فایبرگلاس استفاده می شود. هر دوی این باتری ها مزایای خاص خودشان را دارند. باتری GEL بیشتر در مصارف خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

                                    باطری یو پی اس را می توان در مسافت های طولانی همراه داشت

معیار انتخاب بهترین باتری یو پی اس

برخی افراد با این تصور که باتری های یو پی اس گرانتر دارای کیفیت بهتری هستند اقدام به خرید باتری های گرانتر می کنند در صورتی که باید گفت چنین تصوری اشتباه است. اگر می خواهید با پارامترهای انتخاب باتری خوب آشنا شوید بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نمایید. معیارهای انتخاب باتری یو پی اس خوب به شرح زیر می باشد:

 • تکنولوژی ساخت باتری
 • وزن باتری
 • میزان بازدهی باتری
 • طول عمر باطری یو پی اس
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • میزان تحمل بار اضافی در سیکل های بالا

نکات مهم و ضروری برای نگهداری و طول عمر باتری یو پی اس

   برای آنکه باتری یو پی اس شما دارای طول عمر مفید و طولانی باشد باید موارد زیر را رعایت نمایید:

 • بازدید دوره ای باتری یو پی اس ( UPS)
 • مراقبت از باتری یو پی اس در برابر فشار

 

برای طول عمر بیشتر باطری یو پی اس باید دور از گرد و غبار نگهداری شود

  برای طول عمر بیشتر باطری یو پی اس باید دور از گرد و غبار نگهداری شود

 

 • مواظبت از باتری یو پی اس در برابر گرد و غبار
 • محافظت از باتری یو پی اس در باکس و جعبه مخصوص باتری
 • انتخاب باتری یو پی اس مناسب و شارژ مناسب
 • مواظبت از باطری یو پی اس در زمان حمل و جابجایی
 • دور نگه داشتن باتری سالم از باتری های فرسوده و اسقاط
 • نگهداری باطری در دمای استاندارد کارکرد

گارانتی باطری یو پی اس سپاهان

باتری UPS سپاهان مانند دیگر محصولات با کیفیت دارای گارانتی در زمان فروش می باشند. این محصولات دارای 18 ماه گارانتی و 7 سال خدمات پس از فروش است.

نکات مهم در تعمیرات باطری یو پی اس سپاهان

چنانچه باطری یو پی اس سپاهان شما نیاز به تعمیرات دارد لازم است تا با رعایت نکات زیر به طولانی شدن عمر آن و موارد درج شده در گارانتی محصول توجه نمایید:

 • توجه به تاریخ تولید باتری که چه سالی تولید شده است.
 • توجه به میزان ولتاژ پایین این باتری ها
 • توجه نمایید که این باتری ها به دلیل داشتن سرب و مواد سمی فرایند تولید آنها پر هزینه می باشد.

خرید باتری UPS سپاهان

باتری یو پی اس سپاهان یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید باتری می باشد. برای اینکه باتری یو پی اس سپاهان عمر طولانی تری داشته باشد لازم است تا در شرایط مناسب و مطلوب ، دارای تهویه مناسب و به دور از رطوبت نگهداری شود.

چگونگی نصب و راه اندازی باتری نیز در میزان سلامت و طول عمر آن تاثیر بسزایی خواهد داشت. لذا توصیه می شود تا پس از خرید باتری جهت نصب و راه اندازی آن از مشاوره کارشناسان فنی مجاز بهره مند شوید.

خرید باطری یو پی اس سپاهان از مراکز مجاز و معتبر شرط اساسی و مهم در کیفیت و طول عمر مفید بالای آن می باشد. بعد از خرید حتما اقدام به تست باتری جهت سالم بودن آن نمایید و این کار را از کارشناس فنی بخواهید.

باطری یو پی اس با کیفیت بدون تعمیرات طول عمر طولانی خواهد داشت
باطری یو پی اس با کیفیت بدون تعمیرات طول عمر طولانی خواهد داشت

فروش اینترنتی باطری یو پی اس 

فروش اینترنتی باتری این روزها یکی از بهترین اقدامات در مسیر راحت و آسان شدن کارها است. باطری سپاهان امکان خرید باطری یو پی اس را برای مشتریان خود از طریق نمایندگی ها امکان پذیر کرده است. شما می توانید باتری یو پی اس سپاهان را از مراکز معتبر و مجاز از طریق اینترنت و آنلاین خرید نمایید و سپس درب منزل تحویل بگیرید. تیم پشتیبانی باتری شبانه روزی تهران باتری آنتایم 24 ساعته پاسخگوی نیاز مشتریان عزیز می باشد. تنها کافی است تا به صورت آنلاین درخواست خود را در سایت ثبت نمایید و در کمترین زمان ممکن باتری با تضمین اصالت و جدید بودن تاریخ تولید به شما تحویل می گردد.

قیمت باطری یو پی اس سپاهان

قیمت باطری یو پی اس سپاهان با توجه به مزایا و ویژگی های منحصر به فردی که دارد از دیگر انواع باتری گرانتر است. قیمت این باتری ها نیز بر حسب آمپر و مدل آنها محاسبه می شود. برای بازدید و اطلاع از قیمت روز باتری یو پی اس به سایت www.batteryontime.com مراجعه نمایید.

باتری یو پی اس سپاهان را از نمایندگی های معتبر و مجاز سپاهان خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *