بررسی مشخصات فنی باتری کیا سورنتو

کیا سورنتو یک کراس اور شاسی بلند وارداتی است که 3 نسل از آن به ایران وارد شد. هر نسل از خودرو‌های کیا سورنتو باتری متفاوتی نیاز دارد. تنها نقطه مشترک باطری‌های کیا سورنتو در نسل‌های مختلف، ولتاژ آن است که در همه موارد باتری‌های 12 ولت استفاده می‌شود. در ادامه مشخصات باتری کیا سورنتو را به تفکیک نسل توضیح خواهیم داد:

نسل اول (2007-2009)نسل دوم (2010-2014)نسل سوم(2015 به بعد)
70 آمپر70 آمپر90 آمپر
قالب D26قالب D26قالب L5
پایه بلندپایه بلندپایه کوتاه
چیدمان قطب راست یا مخالفچیدمان قطب چپ یا موافقچیدمان قطب چپ یا موافق
سرب کلسیمیسرب کلسیمیاتمی
تکنولوژی AGM

محفظه باتری‌ خودرو نسل اول و دوم یعنی از سال 2007 تا 2014، برای باتری‌ای با طول 26 سانتی‌متر، عرض 18 و ارتفاع 22 سانتی‌متر، مناسب است؛ در‌حالی‌که در نسل سوم این ابعاد با اندازه‌های طول 37/8 عرض 18 و ارتفاع 19 سانتی‌متر جایگزین شد. لازم به ذکر است باتری 90 آمپر نسل سوم را می‌توان تا 100 آمپر نیز ارتقا داد. زیرا ابعاد این باتری‌ها یکسان است و در این شرایط تا 10 آمپرساعت هم ظرفیت ذخیره سازی برق خواهید داشت. البته شما هنگام خرید از امداد باتری، راهنمایی کاملی برای دریافت مناسب‌ترین باتری دریافت خواهید کرد.

معرفی بهترین برندهای باطری ماشین کیا سورنتو

برندهای ایرانی و غیر ایرانی مختلفی برای خودرو کیا سورنتو باتری تولید می‌کنند. از آن‌جایی‌که این خودرو ساخت کشور کره است، بهترین انتخاب، خرید باتری‌های کره‌ای از برند‌های معتبری مانند دلکور و هیوندا یا برندهای معتبر ایرانی که استانداردهای مختلفی را پاس کرده مانند باتری سوزوکی سپاهان است. درصورتی‌که شرایط خرید باتری کره‌ای را ندارید، برند‌های معتبر ایرانی مانند سپاهان باتری که باتری‌های Class A تولید می‌کنند نیز بین گزینه‌های بعدی قرار می‌گیرند. البته توجه داشته باشید که باتری انتخابی باید با استانداردهای خودرو سازگار باشد و راندمان باتری نیز باید متناسب با نیاز خودرو انتخاب شود.

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ماشین کیا سورنتو

بسته به عواملی مانند ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول، قیمت انواع باتری متفاوت است. باتری مناسب برای خودرو کیا سورنتو، باطری اتمی کره‌ای است. عمر باتری کره‌ای و کیفیت این باتری‌ها از باتری‌های ایرانی بالاتر است. البته در نظر داشته باشید که قیمت باطری اتمی کره ای نسبت به باتری‌های ایرانی نیز گران‌تر است.

بررسی عمر باتری ماشین کیا سورنتو

طول عمر مفید باتری ارتباط مستقیمی با کیفیت برند، کارکرد کیلومتری و همچنین میزان استفاده یا به اصطلاح خوابیدن ماشین، سلامت ادوات برقی خودرو و شارژ آلترناتور، سردی و گرمی هوای محل سکونت، تاریخ تولید باتری و عادات‌های غلط رانندگی دارد. البته به‌طور‌کلی پیشنهاد می‌شود که برای خرید باتری خودروهایی خارجی مانند باتری کیا سورنتو یا باتری هیوندای آزرا از باتری‌های کره‌ای استفاده کنید. لازم به ذکر است که طول عمر مفید باتری‌های کره‌ای در صورت استفاده صحیح، بین 4 تا 5 سال است و باتری‌های ایرانی، بین 2 تا 3 سال برای خودرو جواب می‌دهد.

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری ماشین کیا سورنتو

هنگام خرید باتری برای ماشین کیا سورنتو یا هر خودرو دیگری باید به توصیه شرکت سازنده توجه داشته باشیم. نیاز برقی خودرو را نیز بررسی کرده و هنگام خرید باتری به آن توجه کنیم. باتری خودرو براساس برند، ظرفیت یا عوامل دیگری، قیمت‌های متنوعی دارد؛ بنابراین هنگام خرید حتما باید بودجه مشخص شده را در نظر بگیرید.  برای مثال خرید باتری دلکور یا هیوندای به‌عنوان دو نمونه از برند‌های معتبر کره‌ای، بهترین انتخاب برای ماشین کیا سورنتو است؛ اما قیمت این باتری‌ها در مقایسه با نمونه‌های ایرانی گران‌تر است.

به‌منظور خرید اینترنتی باتری باید حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و هنگام خرید به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه کافی داشته باشید. علاوه‌بر این، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که تاریخ تولید آن‌ها نزدیک باشد؛ بدین‌ترتیب باتری عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر قصد خرید باتری کیا سورنتو را دارید، پس از بررسی باتری‌های موجود در این صفحه می‌توانید بهترین برند باتری را خریداری کنید.