بررسی مشخصات فنی باتری ریو 

ماشین ریو در ایران به سه نسل تقسیم می‌شود که باتری مناسب برای هر کدام از این مدل‌ها با دیگری متفاوت است. باتری ماشین ریو LS که با نام ریو مونتاژ سایپا نیز شناخته می‌شود، باتری فابریک 60 آمپر ساعتی دارد. هم‌چنین در جدول زیر، مشخصات فنی باتری ریو به ترتیب مدل‌ها قابل مشاهده است:

نسل اول

 (2012-2005)

نسل دوم

 (2022-2014)

نسل سوم 

(2023)

60 آمپر60 آمپر60 آمپر
قالب D23قالب L2قالب L2
پایه بلندپایه کوتاهپایه کوتاه
قطب چپ قطب چپقطب چپ
سیلد / سرب کلسیمیسیلد / سرب کلسیمیAGM

برای خرید باتری ریو حتما باید با‌توجه‌به سال تولید ماشین، باتری مناسب برای آن را انتخاب کنید. ناگفته نماند که ریو نسل اول دنده اتوماتیک با حجم موتور 1500 سی سی است و ریو نسل دوم با موتور 1400 سی سی طراحی و تولید شده است. 

برای ریو سال 2023 نیز موتور 1600 سی سی در نظر گرفته شده است که باتوجه‌به تفاوت حجم موتورها، نوع پایه‌ها و ظرفیت باتری نیز متفاوت خواهد بود. ناگفته نماند که قیمت باتری 60 آمپر ریو نسبت به باتری با آمپر بالاتر مانند 66 آمپر کمتر است که علت این اختلاف قیمت، تفاوت در میزان آمپرها است.

kia rio ls montaj saipa battery L2

باتری پایه کوتاه ال 2 – 60 آمپر کیا ریو ال اس مونتاژ سایپا

kia rio ls montaj saipa battery d23

باتری پایه بلند قطب برجسته (D) با آمپر 60 مناسب کیا ریو ال اس مونتاژ سایپا

معرفی بهترین برندهای باتری ماشین ریو 

برای خرید باتری مناسب ریو، باید به سراغ برندهای معتبر بروید؛ زیرا این ماشین آپشن‌های برقی و قطعات کامپیوتری حساسی دارد. انتخاب باتری نامناسب می‌تواند باعث خرابی قطعات شود و از‌همین‌رو توصیه می‌شود برای ماشین ریو باتری باکیفیت خریداری کنید.

دلکور، هیوندای، سپاهان و برنا، از جمله برندهای مناسب برای ماشین ریو محسوب می‌شوند. برندهای دلکور و هیوندای که بهترین مارک باطری اتمی کره ای هستند، بهترین بازدهی را برای ماشین ریو در کلیه مدل‌ها خواهند داشت. اگر به‌دنبال باتری ایرانی برای ماشین ریو هستید، سپاهان و برنا با تولید باتری مناسب ریو در سطح کیفی  Class A، گزینه‌ای بسیار عالی به نظر می‌رسد. 

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ریو

از عوامل تاثیر گذار روی قیمت باتری ریو می‌توان به ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول اشاره کرد. توجه داشته باشید که برندهای باتری کره‌ای نسبت به مدل‌های ایرانی قیمت بیشتری دارند، اما عمر مفید آن‌ها بیشتر است. برای خرید باتری ریو، حتما بررسی کنید که گارانتی معتبر و ضمانت‌نامه به شما ارائه شود. 

برای خرید باتری ریو از برندهای کره‌ای یا ایرانی با بهترین کیفیت و قیمت، فقط کافی است سفارش خود را در همین صفحه ثبت کنید. مجموعه باتری آنتایم خدمات نصب باتری در محل را به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد. هم‌چنین شما می‌توانید در مواقع ضروری و موردنیاز از خدمات امداد باطری این مجموعه استفاده کنید. 

بررسی عمر باتری ماشین ریو

عمر باتری ماشین ریو، ارتباط مستقیمی با کشور سازنده و برند باتری دارد. اگر خرید باتری ریو را از برندهای کره‌ای مانند دلکور و هیوندای انجام داده‌اید، باتری بین 3 تا 5 سال عمر مفید خواهد داشت. عمر مفید محصولات برندهای باتری‌سازی ایرانی نیز بین 2 تا 4 سال تخمین زده می‌شود. 

البته با در نظر گرفتن این اختلاف تعجبی ندارد که قیمت باتری واریان نسبت به برندهای کره‌ای ارزان‌تر باشد. با رعایت نکات مهمی مثل شارژ صحیح دینام، بهینه‌سازی میزان مصرف از خودرو و دوری از مسیرهای پرترافیک، می‌توانید عمر مفید باتری خودرو را افزایش دهید. 

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری ریو کیا

برای خرید باتری ریو حتما سال تولید ماشین را در نظر بگیرید؛ زیرا نسبت به سال تولید مشخصات باتری فابریک نیز متفاوت خواهد بود. البته برای برخی از ماشین‌ها مانند باتری برلیانس، شرایط کمی متفاوت است و برای کلیه نسل‌های ماشین از یک باتری با مشخصات یکسان استفاده می‌شود. علاوه‌بر این، توجه داشته باشید از تاریخ تولید باتری‌های ایرانی حداکثر 4 ماه و باتری‌های کره‌ای کمتر از 8 ماه گذشته باشد.

برای خرید باتری باکیفیت عالی و تاریخ تولید جدید، همراه با خدمات تعویض در محل و ضمانت نامه، فقط کافی است در همین صفحه نسبت به خرید باتری ریو کیا از مجموعه باتری آن‌تایم اقدام کنید.