باتری ماشین پژو 2008 نسبت CCA بالاتری نسبت به باتری‌های داخل بازار دارد و توسط برند fiamm تولید می‌شود. در حال حاضر این برند در بازار یافت نمی‌شود، اما مشخصات باتری پژو 2008 به شرح زیر است:

  • نوع باتری: سیلد
  • آمپراژ: 60 آمپر ساعت
  • CCA (جریان استارت هوای سرد): 640 EN
  • قالب : L 2
  • ولتاژ : 12v
  • چیدمان قطب ها : قطب چپ یا موافق
  • ابعاد ( طول ، عرض ، ارتفاع ) باتری : 24 * 17.5 * 19 سانتی متر
محل قرار گیری باتری 2008
محل قرار گیری باتری 2008

باتوجه‌به ابعاد خاص باتری، نصب باتری پژو 2008 حتما باید توسط افراد متخصص انجام شود؛ زیرا باتری دقیقا کنار کامپیوتر ماشین قرار دارد و کوچک‌ترین خطا هزینه‌های سنگین تعمیرات را به دنبال خواهد داشت. علاوه‌بر این، سر باتری‌ها باید با دقت تمیز شوند تا اتصال باتری به‌خوبی برقرار شود. برای تعویض باتری پژو ۲۰۰۸ در محل، فقط کافی است از خدمات مجموعه امداد باتری تهران استفاده کنید. 

مشخصات باتری پژو 2008 ( آمپر ، EN )
مشخصات باتری پژو 2008 ( آمپر ، EN )

معرفی بهترین برندهای باتری پژو 2008

باتری فابریک این ماشین تولید برند fiamm است که محصولات این برند در حال حاضر در بازار یافت نمی‌شوند. البته برای مدت زمان کوتاهی، مجموعه سپاهان باتری به سفارش کارخانه برند اوربیتال وان، این باتری را تولید می‌کرد. از میان باتری‌های ایرانی و خارجی مناسب برای پژو 2008 می‌توان از باتری 60 آمپر سیلد یا اتمی دلکور، باتری 60 آمپر اوربیتال و باتری 60 آمپری سوزوکی از محصولات شرکت سپاهان باتری نام برد.

برندهای ایرانی مناسب این ماشین از جمله سپاهان باتری و صباباتری، کیفیت بسیار خوبی ارائه می‌دهند و توان موردنیاز برای قطعات کامپیوتری ماشین به‌خوبی تامین خواهد شد. توجه داشته باشید که علاوه‌بر باطری 60 آمپر، باتری با آمپر 66 و 74 نیز روی این ماشین قابل نصب است. این فرایند باید توسط افراد متخصص انجام شود؛ زیرا سینی زیر ماشین نیاز به تغییراتی دارد. 

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری پژو ۲۰۰۸

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری پژو ۲۰۰۸، برند این باتری است. برای مثال باتری اوربیتال و سوزوکی که توسط باتری سپاهان تولید می‌شوند، نسبت به باتری‌های کره‌ای قیمت پایین‌تری دارند. اما به‌‌دلیل داخلی بودن این محصولات، خدمات گارانتی آن‌ها در دسترس است. از سایر عوامل تاثیرگذار بر قیمت خودرو، می‌توان به عوامل مختلفی مثل ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول اشاره کرد. 

بررسی عمر باتری پژو 2008

برای افزایش عمر باتری پژو 2008، مهم است نکات نگهداری از این باتری شامل محافظت باتری از سرمای شدید و گرمای زیاد با عایق های باتری ، شارژ به موقع باتری ، چکاپ سیستم برقی ماشین برای جلوگیری از آسیب های احتمالی را رعایت کنید.
باتری‌های ایرانی مناسب برای ماشین پژو ۲۰۰۸، بین 2 تا 3 سال عمر مفید دارند و باتری‌های کره‌ای 3 تا 5 سال قابل استفاده هستند. ناگفته نماند قیمت باطری برنا مناسب برای این ماشین که از محصولات ایرانی است، نسبت به برندهای کره‌ای ارزان‌تر است. 

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری ماشین پژو 2008

برای خرید باتری ماشین پژو 2008، باید آب‌وهوای منطقه خود را در نظر داشته باشید؛ زیرا CCA‌ یا استارت هوای سرد این ماشین 640 است. باتری‌های موجود در بازار ایران CCA 520 دارند که ممکن است باتری در مناطق سردسیر بازدهی مطلوبی نداشته باشد. البته خرید باتری نسبت به آب‌‌وهوای منطقه، یکی از نکاتی است که برای خرید باتری پژو ۲۰۰۸ یا خرید باتری جک اس 3 و سایر ماشین‌های آپشنال در نظر داشته باشید.

برای خرید باتری پژو 2008 از برندهای کره‌ای و ایرانی می‌توانید از طریق همین صفحه اقدام کنید. با خرید یک باتری، شما خدمات تعویض در محل باتری را به‌صورت رایگان دریافت خواهید کرد. همچنین باتری قبلی شما تحویل گرفته می‌شود و هزینه آن از باتری جدید کسر خواهد شد.