باطری فابریک هوندا آکورد چند آمپر است؟

باتری فابریک ماشین هوندا آکورد 2013 ، 2014 ، 2015 و 2016  45 آمپر می باشد. هوندا آکورد های دهه 90 میلادی ( 1992 ، 1993 ) 60 آمپر ساعت میباشد.

هوندا آکورد یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ به شمار می رود . یکی از پرفروش ترین خودروها در کلاس خود است . هوندا آکورد یک سدان سایز متوسط ژاپنی است. که از سال ۱۹۷۶ میلادی تاکنون بر روی خط تولید قرار دارد.

آکورد در حال حاضر در دهمین نسل تولید به سر می‌برد. علت این تداوم در تولید محبوبیت بیش از حد و حصر آن است واردات آکورد عهده دار گلرنگ موتور فامیلی بود. که عرضه این مدل را تا سال ۲۰۱۴ ادامه داد. البته در سال ۲۰۱۷ تعدادی آکورد با ظاهر متفاوت وارد شد. که علت این تفاوت ظاهری کشور مقصد تولید بود. به این شکل که سری اول آکورد وارد شده به ایران نسخه سفارش آمریکا و سری مربوط به سال ۲۰۱۵ نسخه سفارش چین بود. البته اکورد در سال ۲۰۱۶ در نسخه مخصوص آمریکا تغییراتی را در ظاهر تجربه کرد. این مدل هم در تعداد محدودی در ایران حاضر شد.

هوندا آکورد در بازار های جهانی با موتور های مختلفی عرضه می‌شود و مدل در نظر گرفته شده برای ایران بهیک موتور دو و نیم لیتری چهار سیلندر مجهز شده است . که قادر است ۱۸۵ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید نماید . البته در این نسل موتور ۶ سیلندر هم در دسترس بود که به دلیل ممانعت واردات خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی در کشور حضور پیدا نکرد. قدرت ۱۸۵ اسب بخار را باید کافی دانست و آکورد شما را ناامید نخواهد کرد.  هوندا آکورد خودرویی کم هزینه ای است و بعید است به این زودی‌ها مالک خودرو را به دردسر بیندازد.