مشخصات باتری ماشین نیسان پاترول

باتری فابریک این خودرو دارای ظرفیت 70 آمپر می باشد. ولتاژ باتری نیسان پاترول 12 ولت است و از نوع باتری سیلد اتمی ( خشک ) می باشد. چینش قطبها در این باتری به شکل پایه بلند قطب راست طراحی شده است. باتری نیسان پاترول در قسمت کاپوت جلو نصب می شود. امکان نصب کردن باتری بیشتر از 70 آمپر برای این خودرو وجود دارد.

بهترین و مناسب ترین باتری برای پاترول

خرید باتری مناسب برای نیسان پاترول حتما مطابق با میزان مصرف لوازم جانبی برقی و صوتی که به سیستم فابریک خودرو اضافه نموده اید از باتری با ظرفیت مناسب استفاده نمایید. زیرا در غیر اینصورت به لوازم برقی و البته به باطری ماشین آسیب وارد می شود. از بهترین باتری با کیفیت با آمپر 70 برای نیسان پاترول بهره ببرید. از میان باتری های ایرانی صبا باتری، سپاهان باتری و برنا باتری در ردیف اول کیفیت نسبت به قیمت قرار دارند و از هر دو نوع باتری اسیدی و اتمی تولید می کنند. تولید کنندگان باتری های ایرانی در سالهای اخیر با استفاده از تکنولوژی روز و فناوری جدید توانسته اند استانداردهای تولیدات خود را افزایش دهند. همچنین این باتری ها دارای گارانتی هستند. باطری های ایرانی نسبت به انواع باتری کره ای قیمت پایین تری دارد.

زمان تعویض باتری ماشین نیسان پاترول

یکی از سوالاتی که برای مالکان خودرو پیش می آید این است که: از کجا بدانیم باتری خودرو را باید عوض کنیم؟ راههای زیادی است که می توان با بررسی و اطمینان از آنها تصمیم به تعویض باتری گرفت. اما به یاد داشته باشید که هر ایراد مشابهی منجر به تعویض باطری خودرو نشود. چنانچه یکی از علائم و نشانه هایی که در ادامه ذکر می شود را مشاهده کردید، بهتر است تا به تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید تا وی با بررسی اطمینان یابد که اشکال به وجود آمده با تعویض باتری حل خواهد شد.

نشانه ها و علائم زیر می تواند نشانه ای از زمان تعویض باتری نیسان پاترول باشد:

 • چنانچه از عمر باتری نیسان پاترول شما 2 سال گذشته باشد حتما لازم است تا باتری تست و تعویض شود.
 • اگر در زمان استارت زدن خودرو صدای آن تغییر کرده است و ماشین به زور روشن می شود نیز باید دانست که زمان عوض کردن باتری ماشین رسیده است.
 • اگر در زمان استارت خودرو صدایی شبیه تق تق یا یک تیک کوچک می شنوید یعنی زمان آن رسیده است که باتری ماشین را تعویض نمایید.
 • اگر برق پشت آمپر نیسان پاترول روشن می شود اما خودرو روشن نمی شود نشانه ای است گویا، برای تعویض باتری نیسان پاترول.
 • اگر درب خودرو نیسان پاترول شما، با ریموت باز نمی شود یا سیستم صوتی خودرو روشن نمی شود هم به احتمال زیاد عمر باتری تمام شده است.
 • توجه به نشانگر سلامت باتری نیز می تواند به ما زمان تعویض باتری را نشان دهد.
 • اگر در زمان خاموش بودن خودرو، نور چراغ ها کم شده است بازگو کننده زمان تعویض باطری است.
 • از دیگر علائم مشخص برای تعویض باطری خودرو تغییر شکل دادن ظاهر باتری است.

با مشاهده هر یک از نکات ذکر شده باید به سرعت جهت خرید یک باطری خودرو با مشخصات و ظرفیت آمپر مناسب اقدام کنید. توصیه می شود تا برای نصب باتری از افراد متخصص کمک بگیرید و در صورت امکان از اینکه خودتان باتری جدید را نصب کنید جدا پرهیز نمایید زیرا نصب نادرست باتری و سفت نشدن بست ها خطراتی را به همراه دارد.

نحوه شارژ باطری ماشین نیسان پاترول

باتری خودرو گونه ای از باتری های قابل شارژ هستند که برای استارت زدن و تامین روشنایی لوازم برقی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه باتری های اتمی بیشتر مورد استفاده هستند زیرا عمر طولانی تری داشته و نیاز به نگهداری ندارند.. باتری خودروها به دو روش تند و کند شارژ می شود. شارژ کند به دلیل اینکه آسیب کمتری به صفحات باتری وارد می کند و همچنین ماندگاری بیشتری دارد، انتخاب بهتری است.

باتری ها به چند روش قابل شارژ مجدد هستند:

 • شارژ باتری به باتری: در این روش باید باتری ماشین خالی را به باتری ماشین سالم متصل کنید تا مجددا شارژ شود. مراقب باشید تا باتری را بیش از حد شارژ نکنید زیرا سبب کاهش عمر آن می شود.

در این روش باید باطری خودرو خالی با کابل به باتری سالم خودرو دیگری وصل شود. در زمان انجام شارژ باتری کلیه لوازم برقی خودرو را خاموش نمایید. لازم است که دو خودرو با فاصله کمی در کنار هم قرار گیرند.

استفاده از شارژر باتری برای شارژ کردن
استفاده از شارژر باتری برای شارژ کردن
 • شارژ باتری توسط خود خودرو: چنانچه خودرو، روشن باشد قادر است تا باطری را شارژ نماید. روشن بودن خودرو به مدت نیم ساعت باعث شارژ مجدد باطری به میزان قابل توجهی خواهد شد. برای افزایش سرعت شارژ باتری کافی است تا چراغ ها و لوازم برقی خودرو خاموش شوند.
 • شارژر باطری: استفاده از شارژر باطری و اتصال آن به پریز برق خانگی سبب شارژ باتری نیسان پاترول خواهد شد.
 • شارژرهای خورشیدی: چنانچه برای مدت زمان طولانی ماشین خاموش باشد، می توانید با استفاده از باتری خورشیدی باتری خودرو را شارژ نمایید.

علت استارت نزدن ماشین نیسان پاترول

استارت نخوردن با روشن نشدن خودرو فرق دارد. پس این را مد نظر داشته باشید که دلایل روشن نشدن خودرو با استارت نخوردن آن دلایل متفاوتی دارد.

علت استارت نخوردن ماشین نیسان پاترول می تواند به دلیل اشکال در استارت، سوئیچ، دینام یا باطری آن باشد. چنانچه با چنین مشکلی برخورد کردید بهتر است تا هر چهار مورد را بررسی نمایید و خیلی زود اقدام به تعویض باتری نگیرید.

علت استارت نخوردن نیسان پاترول:

 • بررسی باطری خودرو
 • بررسی قطعات سوئیچ از جمله مغزی و سیم ها
 • بررسی قطعات استارت از قبیل: زغال استارت، اتوماتیک، آرمیچر، چرخ دنده، دوشاخه، بوش و پوسته بیرونی
 • بررسی قطعات دینام از قبیل: آفتامات، آرمیچر، بالشتک، بلبرینگ، زغال و دیود
 • بررسی فیوز های ماشین