مشخصات باطری فابریک میتسوبیشی asx

آمپر باتری مشخصه یک مهم است، چراکه با تامین برق مورد نیاز خودرو و محاسبه میزان مصرف آن رابطه مستقیم دارد. باتری هر خودرویی طبق توصیه های سازندگان و میزان آپشن ها و … با یکدیگر متفاوت می باشد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، باتری اورجینال میتسوبیشی asx از نوع پایه بلند و اتمی می باشد. آمپراژ این باتری 60 (AH) بوده و قطب موافق یا معکوس است.

باتری میتسوبیشی ای اس ایکس
باتری فابریک میتسوبیشی ای اس ایکس

 

باتری میتسوبیشی ASX
باتری میتسوبیشی ASX

باتری فابریک میتسوبیشی ای اس ایکس ، 60 آمپر پایه بلند قطب چپ می باشد .

بهترین باتری برای خودرو میتسوبیشی ای اس ایکس

شناخت بهترین باطری برای خودرو میتسوبیشی ASX کار سختی نیست.

باتری ها با ابعاد و مشخصات متفاوتی در بازار ایران به فروش می رسد. در ابتدا با مطالعه درباره مشخصات فنی دقیق و جزئیات باطری توصیه شده توسط کارخانه میتسوبیشی با توجه به مهم بودن این قطعه در خودرو انتخاب یک باطری مناسب لازم و ضروریست. از نظر فنی باتری های ارزان و معمولی برای یکسری از خودروها، مانند خودرو های ایرانی و معمولی (پراید و پژو) که دارای آپشن های زیادی نیستند شاید انتخاب اشتباهی نباشد. اما برای خودروهایی مانند میتسوبیشی ای اس ایکس با آپشن های بیشتر و حساسیت بالاتر باید باطری در نظر گرفته شود که جوابگوی نیازهای برقی این خودرو باشد و نوسانات و ریسک خرابی کمتری داشته باشند.

در ایران برندهایی با سابقه درخشان در زمینه تامین انواع باتری مناسب خودرو های خارجی نیز شناخته شده اند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

سپاهان باطری : این کارخانه با خودروسازانی مانند : ایران خودرو ، رنو فرانسه ، پژو فرانسه و… همکاری طولانی مدت دارد. این کارخانه در اصفهان قرار دارد و باتری های با کیفیتی با گارانتی های 15 الی 30 ماه به مشتریان ارائه می دهد.

برنا باطری : برنا باتری نیز مانند سپاهان باتری با خودرو سازان بنامی مانند : بهمن موتور (مزدا 3) ، کرمان موتور (خودروهای جک)، ایران خودرو (دنا و دنا پلاس ، پژو 207 و 206) کار کرده و رضایتمندی مشتریان این برند در اولویت ای سازنده باتری در ایران می باشد.

باتری های کره جنوبی: بهترین های بازار باطری ایران اغلب کره ای ها بوده اند. البته با توجه به وارداتی بودن این کالاها قبل از خرید، باید به تاریخ تولید آنها توجه نمود، برندهای مطرح و خوب کره جنوبی را با نام هایی مانند : دلکور ، هیوندای ، گلوبال کره و اطلس بی ایکس می شناسیم.

تا حدودی با برندهای مناسب برای خرید باتری ماشین میتسوبیشی ASX آشنا شدیم. حال چه عوامل در طول عمر باطری ماشین ای اس ایکس موثر بوده و چگونه باتری این خودرو را نگهداری کنیم.

طول عمر باتری خودرو میتسوبیشی ای اس ایکس :

اگر از مواردی مانند تاریخ تولید باتری ، نو بودن باتری میتسوبیشی ASX به خوبی عبور کنیم و به درستی انتخاب کرده باشیم.

بر اساس تجربه ها و توصیه کارشناسان بیشترین خرابی متوجه باطری هایی است که بیش از حد دشارژ می شوند به طوری که بر روی خودروهایی که معمولا دیر به دیر استارت می خورند و یا اگر هم استارت می خوردند زود خاموش می شوند.

دومین علت خرابی سیستم شارژ باتری خودرو و یا مصرف برق باتری در هنگام خاموشی ماشین است. دینام خودرو را در سرویس های دوره ای تست کنید. ولتاژ پایین تر از 13.8 مشکوک به نظر میرسد و همچنین ولتاژ بالاتر از 14.5 نرمال نیست.

گرما و سرمای خارج از حد تحمل باطری می تواند بر روی عمر این قطعه تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر در مناطق گرمسیر یا سردسیر سکونت یا تردد دارید باتری خودرو را عایق کنید. این عایق در لوازم یدکی ها نیز در دسترس است.

قابل ذکر است همانطور که در مطالب قبل ذکر شد، طول عمر هر برند سازنده باطری با یکدیگر متفاوت است.

سوالات متداول باتری میتسوبیشی ای اس ایکس :

حداکثر آمپر باتری برای ماشین میتسوبیشی ASX چند آمپر است؟

برای این خودرو توصیه می شود که باتری جایگزین با ابعاد باتری فابریک باطری خودرو جایگزین شود. دلیلش این است که قالب باتری این خودرو و محل جایگیری فقط برای همین آمپراژ طراحی شده و باتری آمپر بالاتر از قسمت سینی زیر باتری خارج می شود و در جای خود به درستی قرار نمی گیرد. بالاترین آمپر قابل نصب و استاندارد در ایران با ابعاد باتری میتسوبیشی ای اس ایکس ( D23 L ) 62 آمپر ساعت است.