مشخصات و قیمت باتری ماشین فولکس تیگوان

باتری فولکس تیگوان چیست و چند آمپر است؟ به طور کلی خودروهای ساخت آلمان با گرایش به لوکس بودن ، آپشن های زیاد و با پیپچیدگی مدار برقی ساخته می شوند. به همین واسطه نیازمند یک منبع انرژی قوی برای تامین این نیازها هستند. باتری فابریک فولکس تیگوان، 69 آمپر ساعت در قالب L3 با تکنولوژی ساخت (EFB) می باشد و میتوان محدوده جریان آن 74 آمپر ساعت با ولتاژ 12 را بر روی این خودرو نصب نمود. برای تیگوان با توجه به اقلام موجود در بازار با قیمت های متفاوت باید باطری با قدرت و کیفیت بالا و به طور خلاصه بهترین باطری را تهیه نمایید. باطری که حداقل (cca (680 نزدیک به عدد مورد نیاز این خودرو را تامین نماید و قدرت استارت دهی بالایی برای خودرو داشته باشد.

باتری اورجینال و فابریک فولکس تیگوان
باتری اورجینال و فابریک فولکس تیگوان

باتری استاندارد و مناسب فولکس تیگوان چیست؟

همانطور که گفته شد با توجه به حساسیت و احتیاج برقی خودرو باید طبق استاندارد و توصیه کارخانه سازنده قطعه مورد نظر را جایگزین نمود. باطری های موجود جایگزین در ایران برای انواع خودرو ها ساخته میشود و پیشرفت های خوبی در این صنعت حاصل شده است. اما در این بین باتری ها در طبقه های مختلف کیفیتی و قیمتی قرار گرفته اند و با یکدیگر متفاوتند. برای خودرو شما پیشنهاد ما باتری های اتمی خارجی کره یا آلمانی تاریخ جدید می باشد و همچنین طول عمر و کیفیت بالایی دارند این باطری ها از قدرت استارت دهی و اطمینان و ایمنی بیشتری برخوردار است.

اما در صورت انتخاب محصولات داخلی پیشنهاد می کنیم از محصولات سپاهان باتری، برنا باطری استفاده کنید. تولیدات این کارخانه ها رضایت بالایی در بین مشتریان نسبت به سایرین دارند.

عمر باطری فولکس واگن تیگوان

در صورت ایده آل بودن شرایط آب و هوایی و تردد و استفاده خودرو نرمال باتری نصب شده و فابریک توسط کارخانه بر روی فولکس تیگوان تا 4 سال هم دوام می آورد. عمر مفید باطری های جایگزین از 1.5 تا 3 سال با فرض اینکه اصول نگهداری از باتری رعایت شود و سیستم برقی خودرو سالم باشد می تواند ادامه یابد.

درباره فولکس تیگوان

فولکس تیگوان در سال 2007 میلادی توسط خودروساز کهنه کار آلمانی عرضه شد. این خودرو در رده کراس اوور (suv) قرار میگیرد. نسل اول این ماشین بر روی پلت فرم PQ46 ساخته شده است. نسل دوم تیگوان در سال 2016 میلادی به بازار عرضه شد و در پلت فرم منعطف شده Volkswagen Group MQB به تولید رسید.

نام Tiguan از دو کلمه آلمانی Tiger (ببر) و Leguan (ایگوانا) گرفته شده است. این نام برنده مسابقه نام گذاری توسط ناشر مجله اتومبیل آلمانی Auto Bild شده است.

مشخصات فنی تیگوان

موتور : 4 سیلندر خطی – 16 سوپاپ

حجم پیشرانه : 2.0 لیتر

قدرت پیشرانه : 180 اسب بخار

گیربکس : 7 سرعته دوکلاچه

گشتاور : 320 نیوتون متر در دور موتور 1500

شتاب 0-100 : 7.7 ثانیه

حداکثر سرعت : 210 کیلومتر بر ساعت

وزن خودرو : 1646 کیلوگرم

میزان مصرف سوخت :

حجم مخزن سوخت : 63

مصرف سوخت شهری در هر صد کیلومتر : 9 لیتر

مصرف سوخت برون شهری یا جاده ای در هر صد کیلومتر : 6 لیتر

مصرف سوخت ترکیبی در هر صد کیلومتر : 7 لیتر

استاندارد آلایندگی : یورو 6

استاندارد ایمنی : 5 ستاره سازمان استاندارد اروپا

در سال 2019 میلادی 902000 دستگاه از این خودرو فروخته شد و در سال 2020 این تعداد به شش شش میلیون دستگاه رسید که نشان از فروش و محبوبیت بالای این خودرو دارد.