بررسی مشخصات فنی باتری ماشین شاهین

ماشین شاهین، یک خودروی سدان جمع‌وجور است که سیستم برقی آن نیاز به باتری 50 آمپر ساعت دارد. توجه داشته باشید دینام ماشین شاهین باتری با ظرفیت 54 آمپر را نیز پشتیبانی می‌کند. مشخصات باتری فابریک شاهین به شرح زیر است:

  • 50 آمپر
  • 12 ولت
  • قالب L1
  • قطب موافق یا چپ
  •  پایه کوتاه
  • سیلد

نکته‌ای که هنگام تعویض باتری ماشین شاهین باید به خاطر داشته باشید، تمیز بودن سر باتری‌هاست تا ماشین جریان برقی را به‌درستی منتقل کند. این نکته به‌ظاهر ساده، تاثیر چشمگیری در سلامت باتری و سیستم‌های برقی اتومبیل دارد.

باتری 60 آمپر خودرو شاهین سایپا

معرفی بهترین برندهای باتری ماشین شاهین

برند‌های مختلف تولیدکننده باتری خودرو، باتری 50 آمپری و متناسب با نیازهای خودرو شاهین تولید می‌کنند. از جمله برند‌های ایرانی می‌توان به سپاهان باطری، باتری صبا، وایا، برنا، دورنا و پاسارگاد صنعت باتری اشاره کرد. بین برند‌های کره‌ای نیز برند هیوندای و دلکور باتری که جزو باتری های CLASS A هستند، برای شاهین مناسب است. اگر به‌دنبال خرید باتری باکیفیت ایرانی برای خودرو شاهین هستید، پیشنهاد می‌شود بین باتری‌های سپاهان باطری و برنا باتری انتخاب کنید. کیفیت باتری‌های تولید شده توسط این دو شرکت نسبت به سایر تولیدکنندگان بالاتر است.

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ماشین شاهین

عوامل مختلفی مثل ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول بر قیمت باطری پراید، شاهین، تیبا یا هر خودرو دیگری تاثیرگذار است؛ باتری‌های با ظرفیت بالاتر و اندازه بزرگ‌تر معمولا گران‌تر هستند. اگر از برندهای معتبر و باکیفیت خرید کنید، هزینه بیشتری بابت دریافت باتری خواهید کرد؛ اما در نهایت باتری بهتری دریافت می‌کنید که به سیستم برقی خودرو شما آسیب وارد نمی‌کند.

بررسی عمر باتری ماشین شاهین

انواع مدل‌‌های باتری خودرو، از باتری تیبا گرفته تا خودروهای وارداتی و جدید، عمر مشخص و دقیقی ندارند. طول عمر باتری شاهین نیز به‌طورمستقیم به نوع آن و کارکرد مصرف‌کننده بستگی دارد. کیفیت برند، کارکرد کیلومتری و همچنین میزان استفاده یا به اصطلاح خوابیدن ماشین، سلامت ادوات برقی خودرو و شارژ آلترناتور، سردی و گرمی هوای محل سکونت، تاریخ تولید باتری و عادات‌های غلط رانندگی نیز از سایر علل کاهش طول عمر باتری هستند.

به‌طور‌کلی میانگین کارکرد و طول عمر مفید باتری برای برندهای ایرانی تقریبا ۲ تا ۳ سال یا  ۵۰ هزار کیلومتر و برای کره‌ای ها حدود 4 تا 5 سال است.

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری ماشین شاهین

در هنگام خرید باتری ماشین شاهین باید به ظرفیت باتری توجه داشته باشید. بهترین باتری ماشین، باتری است که ظرفیت آن با ظرفیت مورد‌نیاز خودرو همخوانی داشته باشد؛ ابعاد باتری با ابعاد تعبیه شده در ماشین یکسان باشد و به‌راحتی در محفظه مخصوص باتری گذاشته شود؛ همچنین دینام خودرو نیز باید با باتری خریداری شده هماهنگ باشد تا باتری به‌درستی شارژ شود. به یاد داشته باشید اگر ظرفیت باتری خودرو را افزایش دادید، حتما باید دینام را نیز ارتقا دهید؛ بدین‌ترتیب خودرو عملکرد بهتری خواهد داشت.

به‌منظور خرید اینترنتی باتری باید حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و هنگام خرید به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه کافی داشته باشید. علاوه‌بر این، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که تاریخ تولید آن‌ها نزدیک باشد؛ بدین‌ترتیب باتری عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر قصد خرید باتری خودرو شاهین را دارید، پس از جست‌وجو در این صفحه می‌توانید بهترین برند باتری شاهین را خریداری کنید.