بررسی مشخصات فنی باتری ماشین زانتیا

زانتیا یک سدان خانوادگی است که نخستین بار در سال 1993 توسط کمپانی سیتروئن معرفی و عرضه شد. در سال 1380، شرکت خودروسازی سایپا، تصمیم به مونتاژ این خودرو گرفت و تا سال 1389، تولید این خودرو در ایران ادامه داشت. در ادامه مشخصات باطری ماشین زانتیا را شرح خواهیم داد:

  • 66 آمپر
  • 12 ولت
  • قالب L3
  • قطب موافق یا چپ
  •  پایه کوتاه یا هم‌سطح
  • باتری اتمی

نکته‌ای که هنگام تعویض باتری ماشین زانتیا باید به خاطر داشته باشید، تمیز بودن سر باتری‌هاست تا ماشین جریان برقی را به‌درستی منتقل کند. این نکته به‌ظاهر ساده، تاثیر چشمگیری در سلامت باتری و سیستم‌های برقی اتومبیل دارد.

معرفی بهترین برندهای باتری ماشین زانتیا

برند‌های مختلفی در ایران و خارج از کشور، باتری 66 آمپر تولید می‌کنند. از جمله برند‌های ایرانی می‌توان به سپاهان باتری، صبا باتری، برنا و وایا اشاره کرد. بین این برند‌ها، باتری‌های شرکت سپاهان باتری و برنا باطری، کیفیت بالاتری نسبت به سایر مجموعه‌ها دارد؛ بنابراین پیشنهاد ما برای خرید باتری ایرانی این دو برند است. برای خرید  باتری کره ای ماشین زانتیا نیز برندهای دلکور و هیوندای را پیشنهاد می‌دهیم.

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری ماشین زانتیا

عوامل مختلفی مثل ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول بر قیمت باطری ۶۶ آمپر تاثیرگذار است؛ باتری‌های با ظرفیت بالاتر و اندازه بزرگ‌تر معمولا گران‌تر هستند. البته علاوه‌بر همه این موارد، قیمت جهانی سرب و برای باتری‌های خارجی، نرخ ارز نیز از عوامل مهم در تعیین قیمت باتری است.

بررسی عمر باتری ماشین زانتیا

باتری زانتیا یا هر خودرو دیگری، طول عمر مشخصی ندارد و به ارتباط مستقیمی با کیفیت برند، کارکرد کیلومتری و همچنین میزان استفاده یا به اصطلاح خوابیدن ماشین، سلامت ادوات برقی خودرو و شارژ آلترناتور، سردی و گرمی هوای محل سکونت، تاریخ تولید باتری و عادت‌های غلط رانندگی دارد. برای مثال قیمت باطری سپاهان نسبت به برند‌های ضعیف‌تر ایرانی بیشتر است؛ اما در صورت استفاده درست، عمر مفید طولانی‌تری خواهد داشت.

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری ماشین زانتیا

هنگام خرید باتری برای ماشین زانتیا یا هر خودرو دیگری باید به نکات زیر توجه داشته باشیم. رعایت این نکات، طول عمر باتری و سلامت سیستم‌های برقی خودرو را تضمین می‌کند.

  • هنگام خرید باتری به توصیه شرکت سازنده توجه داشته باشید.
  • نیاز برقی خودرو را نیز بررسی کرده و هنگام خرید باتری به آن توجه کنید.
  • باتری را براساس بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید.

باتری خودرو براساس برند، ظرفیت یا عوامل دیگری، قیمت‌های متنوعی دارد؛ بنابراین هنگام خرید حتما باید بودجه مشخصی در نظر بگیرید. برای مثال قیمت باطری پژو پارس 66 آمپر برند دلکور کره، دو برابر قیمت باتری مشابه از  برند صبا باتری است.

به‌منظور خرید اینترنتی باتری باید حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و هنگام خرید به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه کافی داشته باشید. علاوه‌بر این، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که تاریخ تولید آن‌ها نزدیک باشد؛ بدین‌ترتیب باتری عملکرد بهتری خواهد داشت. اگر قصد خرید باتری خودرو شاهین را دارید، پس از جست‌وجو در این صفحه می‌توانید بهترین برند باتری شاهین را خریداری کنید.