بررسی مشخصات فنی باتری جک j4

باتری با ظرفیت ۶۰ آمپر مانند باتری واریان و سایر برندهای ایرانی و خارجی برای نیازهای معمولی خودرو جک J4 کافی است و در‌صورت استفاده معمولی و شارژ و تخلیه شارژ صحیح، تا سه سال طول عمر دارد؛ اما اگر سیستم صوتی با امپلی‌فایر یا چراغ‌های پرمصرف روی خودرو نصب شود، توصیه می‌شود از باتری با ظرفیت ۷۰ آمپر روی این خودرو استفاده شود. باتری خودرو جک J4 در سمت چپ و کنار موتور قرار دارد. مشخصات باتری ماشین جک j4 به شرح زیر است:

  • نوع: سیلد (اتمی)
  • آمپر: 60AH
  • ولتاژ: 12V
  • قالب: D23
  • ابعاد: 24 در 18 در 21 سانت

امکان استفاده از باتری اسیدی نیز در خودرو جک J4 وجود دارد، اما این نوع باتری‌ها نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند و عمر آن‌ها نسبت به باتری اتمی کمتر است؛ بنابراین، توصیه می‌شود از باتری اتمی برای ماشین j4 استفاده شود. با‌توجه‌به اینکه عمر باتری‌های اتمی به‌طورناگهانی به پایان می‌رسد، بهتر است به‌صورت دوره‌ای سلامت آن‌ را بررسی کرده و روی عملکرد آن نظارت داشته باشید.

نحوه اطلاع از زمان تعویض باتری جک j4

علائم خرابی باتری خودرو جک J4 شامل موارد مختلفی می‌شود که مشاهده آن‌ها نشان‌دهنده نیاز به تعمیر یا تعویض باتری خواهد بود. این علائم شامل نوسان و اختلال در عملکرد برف پاک کن، کاهش نور چراغ‌ها، استارت ضعیف، نوسان و اختلال در گاز دادن، استشمام بوی بد از باتری مشابه بوی فاضلاب،‌ سوختن مکرر چراغ‌های ماشین، اختلال در عملکرد قفل مرکزی و اختلال در عملکرد شیشه بالابر ماشین می‌شوند. اگر این علائم را در خودرو خود مشاهده کردید، بهتر است با امداد باتری آنتایم تماس بگیرید تا یک تکنسین به محض تماس شما اعزام شود تا وضعیت باتری را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

معرفی بهترین برندهای باتری جک j4

دلکور، هیوندای، اطلس بی ایکس، سپاهان و برنا، از بهترین برندهای باتری خارجی و داخلی برای خودرو جک j4 محسوب می‌شوند. اگر قصد خرید باتری ایرانی برنا را دارید، قیمت باتری برنا را در سایت باتری آنتایم مشاهده کرده و پس از مقایسه با سایر فروشگا‌ه‌ها نسبت به خرید آن اقدام کنید تا از خدماتی مانند ارسال و نصب رایگان باتری بهره‌مند شوید. طبیعتا، نصب باتری با آمپر مناسب و کیفیت بالا باعث ایجاد بهترین عملکرد در خودرو و سیستم برقی آن می‌شود و با این کار نیاز به تعویض باتری خودرو را تا جای ممکن به تاخیر خواهید انداخت.

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری جک j4

قیمت باتری جک J4 متاثر از چندین عامل است که باید در موقع انتخاب آن موردتوجه قرار بگیرند. این عوامل شامل نوع باتری (اتمی یا اسیدی)، ظرفیت باتری، ولتاژ آن، و تاریخ تولید باتری می‌شوند. باتری‌های جدیدتر عموماً بهترین عملکرد را دارند و برای خودروهای سبک باید باتری با ولتاژ 12 ولت نصب شود..

ظرفیت استاندارد باتری نیز باید با نیازهای خودرو همخوانی داشته باشد. به‌عنوان مثال، باتری تویوتا یاریس برای استفاده در ماشین جک j4 مناسب نیست و این دو آمپر متفاوتی دارند. نداشتن تناسب آمپر باتری با ماشین باعث ایجاد اختلال در عملکرد سیستم برق‌رسانی خودرو می‌شود. در نهایت، برای انتخاب بهترین گزینه، لازم است به برند و کیفیت باتری نیز توجه شود تا مطمئن شوید که جنس باکیفیت خریداری کرده‌اید.

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری جک j4

خرید باتری با آمپر مناسب و تاریخ تولید جدید که گارانتی معتبر شرکتی یا کارخانه داشته باشد باعث ایجاد اطمینان خاطر خریدار می‌شود. آمپر خودرو و قالب و ابعاد آن نیز باید باتوجه‌به نیاز و مصرف برق ماشین و فضای جایگیری باتری در کاپوت خودرو انتخاب شود تا باعث تخلیه سریع باتری و اختلال در عملکرد سیستم برق خودرو نشود. اگر قصد خرید باتری ۶۰ آمپر برای ماشین جک j4 را دارید، پس از استعلام قیمت باطری 60 آمپر از فروشنده‌های معتبر آن را با باتری آنتایم مقایسه کنید تا متوجه مزایای خرید باتری از ما شوید. خدمات تعویض باتری ماشین در محل یکی از مزایای خرید از باتری آنتایم است.