مشخصات و قیمت باتری ماشین تویوتا یاریس

مشخصات باتری تویوتا یاریس

ابعاد و مشخصات باتری تویوتا یاریس قدیم و جدید به شرح ذیل می باشد:

طول باطری 35 و 45 آمپر : 20 سانتی متر و 23 سانتیمتر

عرض باطری 35 و 45 آمپر : 13 سانتی متر و 13 سانتیمتر

ارتفاع باطری 35 و 45 آمپر : 23 سانتی متر و 24 سانتیمتر

آرایش قطب ها : قطب موافق یا چپ و قطب راست یا مخالف

ظرفیت باتری تویوتا یاریس مدل پایین تر 35 آمپر و باتری تویوتا یاریس مدل بالاتر 45 آمپر با 12 ولت در جریان است.

به اینصورت که برای خودرو های تویوتا یاریس تولید سال های 2007 الی 2009 از باطری های 35 آمپر قطب باریک استفاده می شد. باتری های 35 آمپر با ابعاد کوچکتر و قطب های باریکتر تولید می شود. خودرو های تویوتا یاریس تولید شده در سال 2015 یا 2016 ابعاد کوچک و هم سایز 35 آمپر دارند. اما ضخامت قطب آن با 45 آمپر برابر بوده و 45 آمپر را میتوان بر روی خودرو نصب نمود. این یکی از موارد استثناء در باتری ها است. به طور مثال باتری 45 آمپر تویوتا CH-R از نظر ابعاد در قالب ال 1 بوده با 50 آمپر L1 در موجود بازار هم اندازه است.

علائمی که نشان می دهد باتری تویوتا یاریس نیاز به تعویض دارد چیست؟

تا به حال چند بار پیش آمده است که در مسیر رفتن به محل کار یا سفر متوجه شده اید که باتری تویوتا یاریس خراب شده است و مجبور شده اید که قرار کاری خود را به تعویق بیندازید یا در جاده منتظر امداد خودرو باشید تا بتوانید پس از تعویض باتری دوباره مسیر خود را ادامه دهید؟ اگر علائمی را که نشان دهنده خراب شدن باتری است، به خوبی بشناسید بسیاری از مواقع می توانید قبل از اتفاق افتادن، آن را پیش بینی نمایید و از وقوع آن جلوگیری کنید. با دانستن این موارد مثل یک راننده حرفه ای رفتار کنید:

  • چنانچه برق پشت آمپر خودرو قطع شود و اشکال از فیوزها و سرباتریها نباشد باید باتری تویوتا یاریس تعویض شود.
  • اگر باتری تویوتا یاریس پس از مدتی خوابیدن استارت نزند احتمالا باتری تخلیه شده و به اصطلاح دشارژ شده است و باید باتری خودرو را تعویض کرد.
  • اگر خودرو با استارت سنگین روشن می شود باتری ضعیف شده و باید تعویض شود.
  • اگر زمان استارت زدن برق پشت آمپر قطع شده و صدای تق تق از استارت شنیده شود زمان تعویض باتری تویوتا یاریس فرا رسیده است.

باتری کره ای یا ایرانی برای ماشین تویوتا یاریس

از میان باتری های کره ای برای تویوتا یاریس، باتری 45 آمپری از برند هیوندای توصیه می شود. تولیدات برند هیوندای شامل سولایت، هیوندای انرسل و ایندیگو می باشد.

قیمت باتری ماشین تویوتا یاریس

اگر به سایت های معتبر فروش باتری تویوتا یاریس سری بزنید، متوجه خواهید شد که قیمت باتری خودرو با توجه به سال ساخت، تاریخ تولید، کشور سازنده، گارانتی یا ضمانت، ظرفیت باطری ماشین، اسیدی یا اتمی بودن باطری و برند آن مشخص می شود. هنگام خرید تمامی موارد در تعیین قیمت باطری تاثیر گذار است.

گارانتی باتری ماشین تویوتا یاریس

داشتن ضمانت نامه یا گارانتی یکی از ملزوماتی است که در زمان خرید باتری باید به آن توجه کنید. باتری ها از هر نوع و هر برندی که باشند باید دارای گارانتی شرکتی معتبر بوده تا مشخص شود که دارای اصالت و کیفیت می باشند.

باتری پایه بلند مناسب ماشین تویوتا یاریس

باتری پایه بلند مناسب ماشین تویوتا یاریس

گارانتی تضمینی است برای زمانی که باتری به هر دلیل دچار مشکل شود و مالکان با داشتن گارانتی می توانند برای رفع اشکال باطری به نمایندگی های سراسر کشور مراجعه نمایند و از خدمات رایگان آن بهره مند شوند. قابل ذکر است که مواردی که در برگ گارانتی درج شده تنها شامل گارانتی می باشد و موارد دیگری را شامل نمی شود. عموما مواردی که سهل انگاری و کوتاهی مالک خودرو باعث خرابی یا آسیب رسیدن به باتری شود، جزو گارانتی به شمار نمی آید. این موارد توسط کارشناسان خدمات پس از فروش به دقت بررسی می شود.