بهترین باتری های خودرو برای خرید کدامند؟

برای پاسخ دادن به این سوال عواملی تاثیر گذار وجود دارد . عوامل بسیاری در تعیین ” بهترین باطری ” خودرو وجود دارد ، زیرا بسیاری از باتری های وسایل نقلیه با فاکتورهای دیگر در ذهن مطرح شده اند. با کارشناسان امداد باتری تماس بگیرید و ما واجد شرایط خواهیم بود تا براساس نیازها و عادات رانندگی شما با خودرویتان ، بهترین باتری خودرو را برای تویوتا کرولا انتخاب کنید. مارک های معروف باتری خودرو شامل باتری های دلکور ، هیوندای ، برنا باطری ، سوزوکی باتری ، اوربیتال وان فقط چند نمونه هستند.

باتری فابریک ماشین تویوتا کرولا

باتری فابریک برخی از تویوتا کرولا های مدل 2007 تا 2009 ، 35 آمپر می باشد . و باتری کرولا های سالهای 2010 به بعد 45 آمپر است .

باتری Toyota Corolla شما به طور معمول بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد ، اما بسته به نوع باتری ، شرایط آب و هوایی باتری و عادت رانندگی می تواند خیلی متفاوت باشد و برای همه رانندگان یکسان نیست . اگر باتری کرولا شما ضعیف شده باشد . باید توجه به این نکته داشته باشید که ممکن است به قطعات برقی ماشین مانند دینام آلترناتور فشار بیاورد .علت این است که جریان دهی باتری افت می کند و دینام این افت جریان را به عهده می گیرد . کشیدن توان بیش از حد برای جبران اتلاف انرژی از باتری ماشین می تواند موتور خودرو شما را از شرایط ایده آل و راندمان موتور را پایین آورد.

قیمت باتری تویوتا کرولا

قیمت گذاری تویوتا کرولا به شدت به این بستگی دارد که شما چه مارک و آمپری باتری بر روی خودرو خود قصد دارید نصب کنید. با گذشت سالها ، ظرفیت جایگیری باطری با افزایش عملکرد وسایل نقلیه کاهش یافته و در نتیجه ، گاهی اوقات نصب باتری به راحتی قبل نیست. اگر اینگونه باشد شما یک تکنسین آموزش دیده تویوتا را برای نصب باتری خود لازم دارید ، ما می توانیم بهترین برند های باتری ماشین را برای تویوتا کرولا شما پیشنهاد دهیم. تویوتا کرولا شما تولید چه سالی است؟ به چه اندازه و ظرفیتی باتری در Toyota خود احتیاج دارید؟ آیا شما نیاز به نمایندگی باتری آنتایم برای جایگزینی باطری خود دارید . چه برند باتری را در نظر دارید؟ مارک باتری چیست ؟ هنگامی که قصد خرید باتری Toyota Corolla را دارید ، مواردی وجود دارد که باید آنها را به خاطر داشته باشید که تأثیر آن بر هزینه خواهد بود.

موثر ترین در تعیین قیمت باتری اندازه باطری است. هرچه باتری بزرگتر باشد ، AH ) Amp Hour ) باتری شما بیشتر می شود ، بدین معنی که باعث افزایش آمپراژ یا جریان الکتریکی در  ساعت می شود.

عمر باتری تویوتا کرولا چند سال است ؟

باتری های تویوتا کرولا معمولا مابین 2 تا 3 سال است ، اما این بستگی به منطقه آب و هوایی ، عادات رانندگی ، نوع باتری و موارد دیگر متغیر است.

روش هایی برای بیشتر شدن عمر باتری Corolla :

باتری ماشین را محکم بسته اید – آیا می دانید لرزشهای ماشین شما می تواند اتصالات باطری را شل کرده و اجزای داخلی باتری از همدیگر جدا کند ؟
تمیز کردن پایانه ها و کانکتور های باتری با محلول تمیز کننده مناسب .
باتری خود را به صورت آزمایشی تست نمایید .
استفاده نکردن بیش از حد ازخودرو در حد چند روز یا حتی یک ماه باتری را دشارژ کرده و فاسد می کند .

تعویض باتری خودرو تویوتا کرولا

با توجه به مدل ها و تیپهای مختلف که امروزه در خودرو های ایرانی مانند باتری پژو 206 و سمند و … هم مشاهده می شود . روز به روز طراحی های خودرو هم دستخوش تغییرات و کوچکتر شدن فضای داخلی کاپوت خودرو شاید تعویض باتری سخت تر و تخصصی تر از گذشته شده باشد . برای تعویض باطری تویوتا کرولا خود به صورت رایگان و شبانه روزی می توانید با امداد باتری باتری آنتایم تماس بگیرید 10 36 36 55 – 021  و کمتر از یک ساعت خودرو خود را راه اندازی نمایید .

چگونه باتری ماشین خود را تعویض کنیم :

  • اطمینان حاصل کنید که موتور خودرو خاموش است و سوئیچ بسته است . (برای یافتن باتری به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید) .
  • برای باز کردن مهره ای که کابل منفی باتری توسط آن بسته شده است از آچار مخصوص استفاده کنید.
  • کابل را با تکان دادن و با کشیدن به دقت از در بیاورد . ( از فشار زیاد یا اشیاء فلزی استفاده نکنید تا کابل را از باتری دور کنید. این می تواند به کابل آسیب برساند ) .
  • برای برداشتن کابل باتری مثبت ( قرمز رنگ ) ، مراحل 2 و 3 را تکرار کنید.
  •  بست نگهدارنده ای که باتری را در جای خود نگه داشته است را پیدا کرده و آن را با آچار جدا کنید.
  • در این مرحله باید بتوانید باتری را به راحتی از جایش خارج کنید . با احتیاط ، باتری سنگین است .
  • سینی زیر باتری و سولفاته روی سرباتری ها را با استفاده از یک برس سیم و محلول مناسب تمیز کردن تمیز کنید.
  • برای نصب باتری جدید مراحل بالا را بالعکس تکرار کنید.

از کجا بفهمیم تویوتا کرولا خراب است و به باتری جدید احتیاج دارد ؟

شایع ترین علائم باتری های معیوب و خراب تویوتا کرولا این است که ماشین شما بعد از استارت کند روشن شود و یا اصلا استارت نزند. یا اینکه برق داخل اتاق ماشین به کل قطع شده باشد . صورت دیگر این که دزدگیر خودرو تویوتا کرولا عمل نمی کند . باتری زود خالی میشود . اینها چند مورد از علائم خرابی باطری تویوتا کرولا است .

باتری تویوتا کرولا چگونه خالی می شود ؟

شایع ترین مورد ها باز ماندن درب های کرولا و همچنین زیاد روشن ماندن سیستم صوتی یا چراغهای خودرو در زمان خاموش بودن آن است .

نشتی الکترولیت از باتری : اگر به هر علتی آب باتری در حال جوشیدن و بخار شدن از باتری باشد ، باطری زود تخلیه می شود .

عدم کارکرد مناسب دینام آلترناتور : بالا بودن و پایین بودن شارژ دینام می تواند به خراب شدن باتری ماشین کمک کند .

طرز کار باتری های Toyota Corolla چگونه است ؟

کلمه SLI مخفف ” شروع ، روشنایی و احتراق ” است. این نوع باطری به منظور تامین برق مورد نیاز چراغ ها، لوازم جانبی و موتور ماشین شما انرژی تولید می کند. بنابراین ، باتری های ماشین چگونه کار می کنند؟ اکثر باتری های برای راه اندازی ماشین شما به یک واکنش شیمیایی اسید سرب توسط الکترولیت داخل باطری متکی هستند. این نوع باتری ها در دسته ” SLI ” ها قرار می گیرد . هنگامی که انرژی به موتور شما رسید و شروع به چرخش کرد به تبع آن آلترناتور شروع به چرخش کرده و برق را تأمین می کند.

چه زمانی باید باتری Toyota Corolla را تعویض کنیم ؟

بین 2 تا 3 سال ، اما شما باید باتری ماشین را به صورت مکرر برای افت ولتاژ تست کنید تا اطمینان داشته باشید ، که به درستی کار می کند. باید قبل از تعویض باطری تویوتا کرولا به اتصالات باتری توجه فرمایید که محکم و تمیز هستند یا خیر .
در نظر داشته باشید. در هنگام خاموش بودن خودرو ولتاژ بالاتر از 13 ولت ممکن است یک باتری خراب را نشان دهد.