بررسی مشخصات فنی باتری تویوتا پریوس

برای خرید باتری تویوتا پریوس، مهم است که مشخصات فنی باتری مناسب را بدانید. توجه داشته باشید که با خرید این باتری از مجموعه امداد باتری آنتایم، خدمات تعویض باتری ماشین در محل رایگان نیز به شما تعلق می‌گیرد. مشخصات فنی باتری تویوتا پریوس به شرح زیر است:

  • 45 آمپر
  • 12 ولت
  • قالب L1
  • قطب موافق یا چپ
  •  پایه کوتاه
  • سیلد – اتمی

نکته‌ای که باید برای نصب باتری تویوتا پریوس در نظر داشته باشید، محل نصب باتری است. در ایران برای ماشین تویوتا پریوس، باتری 50 آمپر با قالب L1‌ نصب می‌شود که کاملا با محل نصب باتری سازگار است.

باتری تویوتا پریوس

 

معرفی بهترین برندهای باتری ماشین تویوتا پریوس

قیمت باتری تویوتا پریوس نسبت به برند باتری متغیر خواهد بود. علاوه‌بر این، ظرفیت باتری نیز روی قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت، البته روی این ماشین فقط باتری با ظرفیت 50 آمپر ساعت قابل نصب است. باتری سوزوکی و باطری سپاهان که تحت لیسانس ژاپن هستند، بهترین گزینه برای ماشین تویوتا پریوس خواهند بود. 

در زمان خرید باتری تویوتا پریوس، حتما توجه داشته باشید که باتری باید انرژی موردنیاز برای استارت‌های مداوم موتور بنزینی را فراهم کند. در غیر این صورت ممکن است با افت شدید باتری و ضعف‌های پی‌در‌پی باتری تویوتا پریوس مواجه خواهید شد. 

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری تویوتا پریوس

عوامل مختلفی مثل ظرفیت، نوع باتری، برند سازنده، تاریخ تولید و تکنولوژی به‌کار رفته در ساخت محصول روی قیمت باتری تویوتا پریوس اثر می‌گذارد. یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار، برند باتری تویوتا پریوس است؛ برای مثال باطری برنا و سپاهان به‌دلیل تکنولوژی‌های متفاوت، اختلاف قیمت ناچیزی دارند. 

ناگفته نماند باتری‌های شامل گارانتی، با قیمت بیشتری به‌فروش می‌رسند، اما با خرید باتری تویوتا پریوس از باتری آنتایم، خدمات گارانتی به محصول تعلق می‌گیرد و نیازی به پرداخت هزینه مجزا نیست. 

بررسی عمر باتری ماشین تویوتا پریوس

اگر خرید باتری تویوتا پریوس را از برندهای معتبر مانند سوزوکی که توسط برند سپاهان تولید می‌شود انجام دهید، عمر باتری طولانی‌تر خواهد شد. البته که عمر باتری بین 2 تا 3 سال است و با نگهداری مناسب عمر آن به 4 سال افزایش خواهد یافت. رعایت نکات نگهداری از باتری نه‌تنها عمر باتری ماشین تویوتا پریوس را افزایش می‌دهد، بلکه برای باتری سایر ماشین‌ها مانند باطری 207 یا 206 نیز صدق می‌کند. 

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری تویوتا پریوس

برای خرید باتری تویوتا پریوس، حتما باید بررسی کنید که ظرفیت باتری با مشخصات خودرو سازگاری داشته باشد. هم‌چنین برای خرید باتری تویوتا پریوس باید به ابعاد، ظرفیت و مشخصات فنی توجه کنید. علاوه‌بر این، مهم است با استفاده از شماره شاسی و سال تولید خودرو از شرکت خودروساز، باتری هیبرید مناسب را خریداری کنید. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی بر اثر خرید باتری اشتباه، توصیه می‌کنیم خرید باتری تویوتا پریوس را از طریق همین صفحه انجام دهید.

مجموعه باتری آنتایم علاوه‌بر ارائه باتری مناسب این ماشین از بهترین برندها، خدمات نصب رایگان باتری جدید با گارانتی در محل و تحویل باتری قبلی را در نظر گرفته است. این خدمات باتری آنتایم نه‌تنها برای باتری تویوتا پریوس، بلکه برای خرید باتری 206 و سایر ماشین‌ها نیز در نظر گرفته شده است.