مشخصات باتری ماشین تویوتا پرادو

باتری فابریک و اصلی ماشین تویوتا پرادو:

باتری تویوتا پرادو فابریک 70 آمپری است. کارخانه بر اساس تجهیزاتی که بر روی خودرو تعبیه کرده از باتری 70 آمپری نصب کرده است اما شما در صورت استفاده از ادوات و تجهیزات برقی بیشتر در خودرو می توانید از باتری 90 آمپری نیز بهره ببرید تا با گذشت زمان خودرو و باتری تویوتا پرادو شما دچار مشکل نشود.

مشخصات باتری تویوتا پرادو

ابعاد و مشخصات باتری تویوتا پرادو به شرح ذیل می باشد:

طول: 26 سانتی متر

عرض: 18 سانتی متر

ارتفاع: 22 سانتی متر

ولتاژ: 12 ولت

ظرفیت آمپراژ: 70 آمپر

قالب باتری پرادو : D26 L

آرایش قطبها : قطب موافق یا چپ  قطب برجسته

بهترین باتری برای ماشین تویوتا پرادو

باتری فابریک تویوتا پرادو دارای ظرفیت 70 آمپر با ولتاژ 12 ولت در جریان است. این باتری فابریک در صورتی می تواند برای خودرو مناسب باشد که ادوات برقی دیگری به خودرو اضافه نشود اما در صورت نصب ادوات برقی مانند سیستم صوتی، کولر یا لامپ های با توان بالاتر حتما باید از باطری با آمپر بالاتری استفاده نمایید تا در زمان استفاده از ادوات برقی خودرو دچار مشکل نشوید. در بالاترین حد ممکن می توان باتری 80 آمپری ( با قالب دی 26 )  هم بر روی تویوتا پرادو نصب کرد.

باتری های اتمی نیازی به نگهداری و سرکشی دوره ای ندارند. این باطری ها به دلیل ساختار متفاوت و کیفیت بالا با مناطق گرمسیر سازگاری بیشتری دارند از اینرو چنانچه شما در مناطق گرمسیر سکونت دارید، بهتر است از این نوع باتری خریداری نمایید. قیمت این باطری ها نسبت به نوع اسیدی گرانتر است.

باتری های اسیدی نیاز به سرکشی دوره ای دارند تا در صورت نیاز به باتری آب مقطر اضافه شود و به باتری آسیبی نرسد. این باتری ها مناسب مناطق گرمسیر نیستند و بهترین دما برای آنها 10 تا 35 درجه سانتیگراد تعریف شده است.

محل قرار گیری باتری تویوتاپرادو

محل قرار گیری باتری تویوتا پرادو

از میان باتری های ایرانی و کره ای می توانید از انواع باترهایی را که مناسب ظرفیت باتری خودرو است، انتخاب نمایید. از میان باتری های ایرانی سپاهان باتری به دلیل مرغوبیت، بهترین نوع باتری محسوب می شود. باتری های کره ای نیز بسیار با کیفیت بوده و دارای عمر مفید طولانی هستند و انتخاب آنها برای پرادو گزینه مناسبی است.

قیمت باتری ماشین تویوتا پرادو

قیمت باتری تویوتا پرادو با توجه به عوامل زیر ارزیابی و محاسبه می شود:

 • قیمت باتری خودرو به طور مستقیم با علل زیر در ارتباط است:
 • کشور سازنده باتری ( برندهای معتبر مرغوبیت کالا را تضمین می کنند)
 • شرکت سازنده باتری
 • ظرفیت آمپراژ باتری ( 70 الی 80 آمپر بر اساس ادوات نصب شده اضافی بر روی خودرو انتخاب می شود)
 • تاریخ اعتبار گارانتی باتری
 • تاریخ سال ساخت باتری
 • گرمسیر و سردسیر بودن منطقه تردد و سکونت

نحوه تست باتری ماشین تویوتا پرادو

روش دستگاه سنجش: در این روش نیازی به شارژ باتری نیست. تعمیرکاران با کمک دستگاه فرکانس را از باطری عبور داده تا خانه های باتری نشان دهد که باتری فرسوده شده است یا همچنان قابل استفاده است.

روش سنتی: در روش سنتی با استفاده از دستگاه، باطری را تحت فشار قرار می دهند. اگر عدد نمایش داده شده کمتر از 9. 6 ولت بود، نشان دهنده آن است که باتری باید تعویض شود اما اگر  ولتاژ نمایان شده بیش از این عدد است، می توانید همچنان از باتری تویوتا پرادو خود استفاده کنید. قبل از انجام این آزمایش حتما باتری تویوتا پرادو شارژ شود.

راهنمای خرید باتری مناسب و استاندارد ماشین تویوتا پرادو

از آنجا که باتری از قطعات مهم هر خودرویی محسوب می شود لذا انتخاب یک باتری مناسب می تواند سبب افزایش عملکرد تویوتا پرادو شما باشد. برای تهیه یک باتری مناسب برای تویوتا پرادو باید چند نکته را در اولویت قرار دهید. اولین نکته  مهم جهت تهیه  باتری تویوتا پرادو با کیفیت، خرید از مراکز مجاز و معتبر است. خرید از این مراکز مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. از یک طرف اطمینان دارید که یک باتری مرغوب خریداری کرده اید و از طرف دیگر با تحویل کارت گارانتی در صورت وقوع مشکل یا ایراد در باتری قابل عودت و تعویض می باشد. از خرید باتری های فاقد برگ گارانتی خودداری کنید. اگر شما برای خودروی خود ادوات و تجهیزات اضافی برقی نصب کرده اید باید با توجه به میزان مصرف برق خودرو از باتری با ظرفیت مناسب استفاده کنید زیرا استفاده از باتری با ظرفیت پایین باعث خواهد شد تا به خودرو و باتری صدمات جبران ناپذیری وارد شود و باتری خیلی زود فرسوده شده و نیاز به تعویض باتری داشته باشید.

توجه به ابعاد باتری در محفظه داخلی خودرو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چنانچه ابعاد باتری خریداری شده نسبت به جایگاه آن در خودرو کوچکتر باشد باتری در جای خود ثابت نبوده و این باعث ایجاد خطراتی برای خودرو خواهد شد. از آنجا که باتری ها دارای سیستم شارژ و دشارژ هستند لذا لازم است تا به میزان قدرت دینام برای شارژ باطری ماشین تویوتا پرادو توجه کنید.

چنانچه در ظاهر باتری تغییراتی مشاهده کردید از خرید آن پرهیز نمایید و مطمئن باشید که باتری ناسالم است و به خودرو شما آسیب وارد می کند. اگر در خودرو خود باندهای بزرگ و چراغ های پرنور نصب کرده اید، لازم است تا از بیشترین آمپر باتری استفاده نمایید.

برای تویوتا پرادو می توانید از انواع باتری های ایرانی و خارجی با توجه به ظرفیت آن تهیه نمایید. کلیه باتری های ایرانی و خارجی که از مراکز معتبر خریداری کنید دارای گارانتی هستند. مدت زمان گارانتی باتری ها با توجه به تاریخ ساخت، کشور سازنده، برند و ظرفیت آمپراژ آنها متفاوت است. باتری های کره ای برای استفاده در این خودرو مناسب هستند. از میان باتری های ایرانی هم سپاهان باتری انتخاب مناسب و مطلوبی است زیرا از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. برای تویوتا پرادو نصب باتری کمتر از 70 آمپر توصیه نمی شود. استفاده از باتری های اتمی نیز به دلیل کیفیت بالا، عمر مفید طولانی، عدم نیاز به نگهداری و همچنین سازگاری با محیط زیست بسیار مناسب و مطلوب گزارش شده است. خرید باتری تویوتا پرادو از نمایندگی معتبر این امکان را برایتان فراهم می کند که یک باتری با اصالت و مرغوب خریداری کنید.

نگهداری از باتری ماشین تویوتا پرادو

اگر می خواهید باتری تویوتا پرادو شما عمر و دوام طولانی داشته باشد و زود هنگام مجبور به تعویض آن نباشید بهتر است تا با اصول نگهداری از آن آشنا شوید. در ادامه به اصول مهم نگهداری از باتری تویوتا پرادو اشاره می کنیم:

 • باتری باید با توجه به ابعاد باتری فابریک خودرو و جایگاه باتری در کاپوت انتخاب شود زیرا در صورتی که باتری در جایگاه خود ثابت نباشد خطراتی را به همراه دارد.
 • اگر به مدت 2 هفته خودرو را روشن نمی کنید بهتر است برای جلوگیری از دشارژ شدن باتری، آن را از خودرو جدا کنید.
 • از پارک کردن خودرو در فصل های بسیار سرد و گرم خارج از پارکینگ خودداری کنید زیرا باعث کاهش عملکرد باتری خواهد شد.
 • به طور دوره ای و منظم از باتری سرکشی نمایید و در صورت مشاهده سولفاته شدن سر باتری نسبت به رفع و شستشوی آن اقدام کنید. با ترکیب آب مقطر و جوش شیرین و کمک مسواک می توانید سر باتری ها را تمیز نمایید.
 • با توجه به میزان برق مصرفی خودرو از باتری با ظرفیت مناسب استفاده کنید.
 • قبل از رسیدن ولتاژ باتری به پایین تر از عدد 12، اقدام به شارژ کردن باتری تویوتا پرادو نمایید.

عمر مفید باتری ماشین تویوتا پرادو

کلیه باتری های ایرانی و خارجی دارای عمر مفید متفاوتی با هم هستند. عمر مفید باتری ها به شرکت سازنده و نوع باتری بستگی دارد. در میان باتری های ایرانی محصولات سپاهان باتری دارای کیفیت تولید بالایی هستند و در این کارخانه برای تولید باتری از دستگاههای و فناوری روز استفاده می شود از اینرو باتری های تولید شده سپاهان باتری قیمت بیشتر و عمر مفیدتری نسبت به دیگر همتایان خود دارد.

 علاوه بر این عوامل، موارد دیگری وجود دارد که اگر توسط صاحب خودرو رعایت نشود خیلی زود منجر به فرسایش باتری خواهد شد. خرید یک باتری خوب و با کیفیت اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. اگر تمامی نکاتی را که در بخش نگهداری از باتری خودرو به آنها اشاره شده است را رعایت کنید بدون شک باتری تویوتا پرادو شما عمر مفید بیشتری خواهد داشت و خیلی دیر نیاز به تعویض آن خواهد بود.

زمان تعویض باتری ماشین تویوتا پرادو

سرکشی دوره ای باتری باعث می شود تا زودتر بدانید چه زمانی باید باتری تویوتا پرادو را تعویض کنید. اگر باطری ماشین شما از نوع اتمی است که نیازی به نگهداری و سرکشی ندارد، می توانید از روی علائم دیگری که در ادامه مقاله به آنها اشاره می کنیم، متوجه شوید که چه زمانی باید برای تعویض باتری خودرو اقدام نمایید.

 • اگر در زمان استارت زدن خودرو متوجه تغییر صدای آن شده اید.
 • چنانچه تویوتا پرادو استارت نمی خورد و روشن نمی شود.
 • اگر درب های خودرو با ریموت باز نمی شوند.
 • اگر شاهد تغییر رنگ نشانگر چشمی باطری از سبز به سفید هستید.

شاید این مطلب را دوست بدارید:

چشمی یا نشانگر باتری خودرو

 

 • اگر مشاهده کردید که بدنه باتری تویوتا پرادو باد کرده است یا قطب های باطری ذوب شده اند.
 • اگر برق پشت آمپر کیلومتر شمار ظاهر نمی شود.
 • چنانچه چراغ های تویوتا پرادو کم نور شده اند.
 • اگر 2 سال از تاریخ خرید باتری گذشته است.

نحوه شارژ باطری ماشین تویوتا پرادو

در صورتی که باتری تویوتا پرادو شما نیاز به شارژ دارد لازم است تا با توجه به مکان و امکاناتی که در اختیار دارید با یکی از روشهای گفته شده اقدام با شارژ باتری نمایید:

 • روش باتری به باطری: در این روش باتری دشارژ شده را به باتری یک خودروی سالم با کابل های مخصوص متصل می کنند تا باتری شارژ شود. در زمان شارژ کلیه ادوات برقی خودرو خاموش باشد تا عمل شارژ سرعت بیشتری داشته باشد.
 • روشن بودن خودرو: اگر برای مدتی خودرو روشن باشد، بعد از مدتی باتری مجددا شارژ خواهد شد.
 • با استفاده از شارژر و اتصال یک سر آن به پریز برق و سر دیگر به باتری تویوتا پرادو، پس از ساعتی شاهد شارژ شدن باتری خواهید بود.

علت استارت نزدن ماشین تویوتا پرادو

 • ممکن است که به علت تکان های شدید یا تمام شدن طول عمر اتومات، خودرو استارت نخورد.
 • اگر استارت می زنید و برق پشت آمپر ظاهر می شود اما پرادو روشن نمی شود احتمال دارد که باتری دشارژ شده یا عمر آن تمام شده باشد.
 • ممکن است به علت اتصالی یا نصب اشتباه باتری ماشین توسط افراد بی تجربه یکی از فیوزهای داخلی پریده باشد.
 • احتمال دارد که استارت خودرو پرادو خراب شده باشد.

نمایندگی باتری ماشین تویوتا پرادو

خرید باتری تویوتا پرادو از نمایندگی این امکان را برایتان فراهم می کند که هم یک باتری با اصالت و مرغوب خریداری کنید و هم با دریافت کارت گارانتی در صورت بروز اشکال بتوانید با ارائه آن ایراد را برطرف کرده یا باتری را به صورت رایگان تعویض نمایید. نمایندگی های مجاز باتری در سراسر ایران آماده فروش باتری به صورت حضوری و آنلاین می باشند.

نحوه خرید باتری ماشین تویوتا پرادو

با مراجعه به سایت www.batteryontime.com و خرید باتری تویوتا پرادو می توانید از مزایای خوب خرید اینترنتی آن نیز بهره مند شوید. یک خرید ساده، آسان و راحت بدون دغدغه ترافیک و تلف شدن زمان، همراه با تحویل و پرداخت درب منزل و در صورت تمایل نصب رایگان باتری در محل از مزایای منحصر به فرد سایت باتری آنتایم است. این سایت با سالها تجربه در فروش قطعات خودرو و باتری اصیل و مرغوب با پشتیبانی 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به نیاز مشتریان می باشد.

معمولا باتری های ایرانی تا 2 سال و باتری های خارجی تا 4 سال عمر می کنند البته نمی توان منکر عواملی شد که تعیین کننده عمر مفید باتری تویوتا پرادو هستند:

باتری در مناطق گرمسیری عمر مفید کمتری دارد و زودتر کیفیت خود را از دست می دهد چرا که باتری ها با گذشت زمان دچار افت کیفیت می شوند و عوامل دیگر هم مزید بر علت شده و این اتفاق را زودتر رقم می زنند.

نصب ادوات برقی باعث استفاده بیشتر از باتری خواهد شد و این باعث کاهش عمر مفید باتری تویوتا پرادو می شود.

خراب بودن دینام یا برق دزدی خودرو یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر خراب شدن زود هنگام باتری است.

می توان بهترین برندهای ایرانی برای تویوتا پرادو را باتری سوزوکی شرکت سپاهان و باتری اوربیتال وان معرفی کرد. به این دلیل که تقلب در آن کمتر است و محصول به صورت وکیوم شده به دست مشتری می رسد و از میان برندهای خارجی تولیدات کره جنوبی مانند دلکور، پوما و چیتا، تایگر را توصیه می کنند.