باتری مناسب ماشین تویوتا لندکروز

تویوتا یکی از معتبرترین کمپانی های خودرو در جهان است که خودروهایی قدرتمند، گران و پرطرفداری تولید می کند. تولیدات این کمپانی هر ساله تحولات شگرفی را در تولید خودرو به نمایش می گذارد. تویوتا لندکروز یا لندکروزر یک خودروی دو دیفرانسیل با سیستم چهارچرخ متحرک است. نام لندکروز را از آن جهت برای این خودرو برگزید چراکه با ورود به بازارهای خارجی با خودروی لندرور رقابت می کرد. باطری فابریک این خودرو 70 آمپر با ولتاژ 12 است. در صورتی که از ادوات بیشتری در خودرو بهره برده اید می توانید از باتری تویوتا لندکروز 90 آمپر هم استفاده نمایید.

ابعاد باتری این خودرو (طول ، عرض ارتفاع) :  26 * 18 * 22 سانتی متر

چیدمان قطب ها : قطب موافق یا چپ – قطب برجسته یا پایه بلند

بهترین باتری برای ماشین تویوتا لندکروز

وقتی صحبت از تويوتا لندکروز می شود باید بهترین قطعات مطابق با استانداردهای این خودرو انتخاب شود. ما فقط با محصولات و برندهای برتر قابل اعتماد کار می کنيم تا شما هم بتوانيد با اطمينان کامل کالای مورد نظر را خریداری کنید. برخی از مارک های برتر باتری ما دلکور ، سپاهان باطری و برنا باطری هستند.

با خرید اینترنتی باطری لندکروز ، براحتی و با قیمت مناسب می توانید باتری فابریک و استاندارد این خودرو را را تهیه نمایید .

برای تویوتا لندکروز می توان از هر دو نوع باتری سیلد اتمی و باطری غیر سیلد یا اسیدی بهره برد به شرط آنکه توجه نمایید ظرفیت باتری با توجه به تجهیزات برقی خودرو مانند سیستم صوتی، چراغ ها، بالابر شیشه و غیره انتخاب شود.

از دیگر نکات مهم در زمان خرید باتری تویوتا لندکروز توجه به شرایط اقلیمی منطقه است. به طور مثال چنانچه در مناطق گرمسیری سکونت و تردد دارید، بهتر است از باتری های اسیدی استفاده کنید زیرا این باتری ها به دلیل سازگاری بیشتر در دمای بالا و تنظیم آب باطری مناسب تر به نظر می آیند.

اگر در منطقه گرم زندگی نمی کنید (معتدل یا سردسیر) انتخاب باتری های سیلد اتمی انتخاب خوبی است زیرا این نوع باتری در محیط هایی با دمای بین 10 تا 35 درجه عملکرد مطلوبی دارد.

قیمت باتری ماشین تویوتا لندکروز

باطری ها بر اساس تاریخ اعتبار تولید، کشور سازنده، نوع اتمی یا اسیدی بودن باطری و تاریخ ساخت باتری قیمت گذاری می شوند. مشاهده شده برخی فروشگاهها باتری های تاریخ گذشته را با قیمت های بسیار پایینتر عرضه می کنند. باتری های تاریخ گذشته با توجه به فاسد شدن و سولفاته شدن با باطری کهنه و فرسوده تفاوتی نخواهند داشت.با توجه به فضای جایگیری و سیم کشی خودرو لندکروز باطری های 70 آمپر ساعت و 90 آمپر ساعت پایه بلند قابل نصب بر روی این خودرو می باشد. هر چه قدر آمپر باتری بالاتر رود قیمت نیز افزایش می یابد. انتخاب برندهای مختلف در بین برندها و تنوع زیاد شاید برای برخی از افراد مشکل ساز باشد. همچنین برندی که منتخب شماست می تواند هزینه شما را کم و زیاد کند. اما با توجه به اطلاعات و بحث و گفتگوهای فراوانی که در وبسایت ها و فضای مجازی وجود دارد ، با کمی تحقیق می توانید راحتتر مارک باتری ماشین خود را انتخاب کنید. باتری های پیشنهادی باتری آنتایم برای خودرو شما به شرح زیر است :

باتری با کیفیت اتمی ایرانی لندکروز :

سپاهان باطری : اوربیتال وان سیلور پلاس (نقره ای) – اتمیک – سوزوکی – بارکاس

برنا باطری : زیتکس – اکتیو – زمان – صدف – جنرال

پاسارگاد صنعت باطری : پروتون – شاهین – عقاب – کینگ پاور – لیدر -هندل – تایگون

واریان صبا باطری ( باتری ارزان )

باتری اتمی کره ای برای تویوتا لندکروز : هیوندای کره ( سولایت ، ایندیگو ) – دلکور که بهترین باطری اتمی کره جنوبی است – نوا کره ( NOVA )

نحوه تست باتری ماشین تویوتا لندکروز

برای پی بردن به سلامت باتری تویوتا لندکروز باید آن را مورد آزمایش قرار داد. برخی از فروشگاههای فروش قطعات یدکی به طور رایگان این آزمایش را انجام می دهند. برای این کار باید باتری را از خودرو جدا نمایید. دو روش برای سلامت باتری خودرو وجود دارد.

روش سنتی: در این روش با کمک دستگاه، باطری تحت فشار قرار می گیرد و ولتاژ باتری مشخص می شود. چنانچه عدد نمایش داده شده کمتر از 9. 6 ولت باشد، نشان دهنده آن است که باطری معیوب شده و لازم  است تا تعویض شود. اما چنانچه ولتاژ نمایان شده بیش از این عدد است، می توانید دوباره از باتری استفاده کنید. اگر از عمر باتری 2.5 سال گذشته باشد امکان زودتر تخلیه شدن باطری وجود دارد. قبل از انجام این آزمایش باید باطری تویوتا لندکروزر شارژ شود.

روش دستگاه سنجش: این دستگاه با فرکانسی که از باطری عبور می دهد، وضعیت خانه های باتری را مشخص می کند. در صورت افزایش عمر باتری، رسانایی این خانه ها کاهش پیدا می کند. در این روش نیازی نیست تا باطری شارژ شود. در برخی از این دستگاهها می توان باقیمانده عمر باتری را نیز تخمین زد.

راهنمای خرید باتری مناسب و استاندارد ماشین تویوتا لندکروز

یکی از نکات مهم هنگام خرید باتری تویوتا لندکروز توجه به تاریخ تولید باتری و همچنین کیفیت باطری است. چنانچه باطری مدت زمان زیاد ( بیش از 6 ماه ) در انبار مانده باشد عمر کوتاه تری نسبت به باتری های تاریخ جدید خواهد داشت. بنابراین بهتر است باتری تا جای ممکن جدید خریداری شود. نکته دیگر اینکه باطری های مختلفی در بازار به فروش می رسد که کیفیتها و قیمت های گوناگونی دارند، اما انتخاب برند های قابل اطمینان از هزینه های گزاف مالی و زمانی جلوگیری خواهد کرد.

برای خرید یک باتری مناسب برای تویوتا لندکروز باید به چند مورد توجه ویژه ای داشت تا در نهایت از خرید باتری مناسب رضایت خاطر داشته باشید. جهت خرید باتری تویوتا لندکروز مناسب این است که از مراکز معتبر و مجاز اقدام به خرید باتری نمایید. باتری یکی از قطعات مهم خودرو محسوب می شود از اینرو عملکرد درست آن باعث می شود تا دیگر قطعات خودرو رو نیز به خوبی کار کنند. از خرید باطری های فاقد گارانتی خودداری کنید. اگر شما برای خودروی خود ادوات و تجهیزات اضافی برقی نصب کرده اید باید با توجه به میزان مصرف برق خودرو از باتری با ظرفیت مناسب استفاده کنید.

اگر ظرفیت باطری خریداری شده با میزان مصرف برق خودرو همخوانی نداشته باشد به باطری آسیب وارد خواهد شد و خیلی زود بازده و کارکرد خود را از دست می دهد. در هنگام خرید باتری توجه کنید که ابعاد باتری با محفظه داخلی خودرو یکسان باشد. اگر ابعاد باتری خریداری شده نسبت به جایگاه آن در خودرو کوچکتر باشد سبب می شود باتری در جای خود ثابت نبوده و این باعث ایجاد خطراتی خواهد شد. از آنجا که باطری ها دارای سیستم چرخه ای شارژ و دشارژ هستند لذا لازم است تا به میزان قدرت دینام برای شارژ باتری خودرو تویوتا لندکروز توجه نمایید.

استفاده از انواع باطری های ایرانی و خارجی با توجه به ظرفیت آنها برای تویوتا کروز مناسب و مطلوب می باشد. کلیه باتری های ایرانی و خارجی که از مراکز مجاز تهیه نمایید دارای گارانتی هستند. مدت زمان گارانتی باتری ها با توجه به تاریخ ساخت، کشور سازنده، برند و ظرفیت آمپراژ آنها، متفاوت است. از میان باتری های ایرانی سپاهان باتری بهترین باتری ها را تولید می کند زیرا از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است. باتری های کره ای تاریخ جدید ( زیر 6 ماه ) نیز برای استفاده در این خودرو مناسب هستند. برای تویوتا لندکروز نصب باتری کمتر از 70 آمپر توصیه نمی شود. استفاده از باتری های اتمی نیز به دلیل کیفیت بالا، عمر مفید طولانی و عدم نیاز به نگهداری و همچنین سازگاری با محیط زیست بسیار مناسب و مطلوب گزارش شده است.

گارانتی باتری ماشین تویوتا لندکروز

تنها زمانی باتری خریداری شده دارای گارانتی است که آن را از فروشگاه های معتبر تهیه کرده باشید. کلیه باتری های ایرانی و خارجی دارای کارت گارانتی یا گارانتی سیستمی و قابل استعلام هستند. چنانچه باطری ماشین شما در زمان اعتبار گارانتی دچار ایراد شود، می توانید با مراجعه به نمایندگی و ارائه کارت گارانتی از خدمات آن استفاده نمایید. همچنین اگر پس از خرید باتری و نصب آن متوجه اشکال در باتری شدید، می توانید آن را با ارائه ضمانت نامه عودت داده و تعویض کنید. باتری های فاقد ضمانت قیمت بسیار پایینی دارند اما خرید آنها توصیه نمی شود. زیرا یا تاریخ گذشته اند یا قاچاق و استوک.

نگهداری از باتری ماشین تویوتا لندکروز

رعایت اصول نگهداری از باتری تویوتا لندکروز باعث می شود تا باتری عمر طولانی تری داشته باشد. باطری های اتمی با توجه به اینکه از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار هستند و نیاز به نگهداری ندارند اما عدم توجه به نکاتی که در ادامه مقاله گفته می شود، باعث خواهد شد تا باتری لندکروز شما خیلی زودتر از حد معمول معیوب شده و نیاز به تعویض آن پیدا کنید.

 • بررسی نمایید که قبل از اینکه میزان شارژ باتری به کمتر از 12 ولت برسد، آن را شارژ کنید.
 • از شارژ و دشارژ شدن متوالی باتری خودداری نمایید.
 • از ادوات برقی و سیستم صوتی تویوتا کروز در زمان خاموش بودن خودرو استفاده نکنید زیرا این کار به باطری خودرو آسیب میزند.
 • در فصل های بسیار گرم و بسیار سرد تویوتا کروز را در پارکینگ سرپوشیده پارک نمایید.
 • از بررسی دوره ای منظم باتری خودرو غافل نشوید.
 • در صورت مشاهده سولفاته شدن سر باتری ها سریعا برای رفع آن اقدام نمایید. با محلول آب مقطر گرم و جوش شیرین می توانید سر باتری ها را تمیز کنید.
 • باطری تویوتا لندکروز را در جایگاه خود محکم نمایید.
 • اگر به مدت دو هفته خودرو را روشن نمی کنید حتما باتری را از خودرو خارج نمایید.
 • از باتری با ظرفیت مناسب برای تویوتا لندکروز استفاده کنید.

عمر مفید باتری ماشین تویوتا لندکروز

عمر مفید باتری تویوتا لندکروز 2 سال تخمین زده شده است که البته این میزان بستگی به قدرت دینام خودرو و نوع استفاده از باتری دارد.

برند باتری نیز در میزان طول عمر مفید آن موثر است. مثلا باطری های کره ای اورجینال نسبت به باتری های داخلی طول عمر مفید بیشتری دارند. در میان باتری های ایرانی نیز تولیدات سپاهان باتری به دلیل مرغوبیت بالا نسبت به همتایان خود عمر بیشتری خواهند داشت. برخی از باتری ها با هوای گرم سازگاری ندارند از اینرو استفاده از این نوع باتری در مناطق گرمسیری سبب کاهش عملکرد باطری و خراب شدن زود هنگام آن خواهد شد. استارت زدن مداوم و سنگین هم سبب کاهش عمر مفید باتری خودرو می شود. خرابی دینام و منطبق نبودن میزان آمپراژ باتری نیز منجر به کاهش عمر مفید باتری تویوتا لندکروز خواهند شد.

زمان تعویض باتری ماشین تویوتا لندکروز

کلیه باتری ها پس از تمام شدن عمر مفید آن باید تعویض شوند. شما می توانید از روی تاریخ گارانتی باتری متوجه شوید که زمان تعویض باتری تویوتا لندکروز شما رسیده است. مگر اینکه در برخی موارد به علت های مختلف طول عمر باتری کاهش پیدا کند و شما مجبور شوید تا زود هنگام اقدام به تعویض باتری کنید. برخی از عللی که نشان می دهد باید باتری تویوتا لندکروز را عوض کنید به شرح زیر می باشد:

 • اگر تویوتا استارت نمی خورد یا استارت آن ضعیف است.
 • با توجه به تاریخ تولید باطری ماشین اگر بیش از 2 سال از زمان خرید باتری گذشته است.
 • در زمان استارت زدن تویوتا کروز صدای نامتعارف مانند تق تق می شنوید.
 • چنانچه سیستم صوتی و بالابر شیشه ها دچار اختلال شده باشند.
 • اگر نمایشگر باتری از رنگ سبز به قرمز یا مشکی و سفید تغییر رنگ داده است.
 • در زمان خاموش بودن تویوتا لندکروز، نور چراغ ها کم است.
 • تغییر در ظاهر باطری یکی دیگر از علائم زمان تعویض باتری است.
 • اگر سر باتری منفی مداوم سولفاته می شود.
 • اگر پس از چند روز روشن نکردن خودرو، استارت نمی خورد.
 • چنانچه درب خودرو با ریموت روشن نمی شود.

نحوه شارژ باطری ماشین تویوتا لندکروز

در صورتی که باتری تویوتا لندکروز شما نیاز به شارژ باتری سریع داشته و به پریز برق دسترسی ندارید، می توانید از باتری یک خودرو سالم و هم آمپر برای شارژ باتری خودرو استفاده کنید. این روش با نام باتری به باتری شهرت دارد که عموما در فصل زمستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین استفاده از شارژر باتری از دیگر روشهایی است که می توانید در صورت دسترسی داشتن به پریز برق از آن استفاده نمایید. در این روش باتری را از خودرو خارج کرده و با اتصال به شارژری که به برق متصل است، اجازه می دهید باتری کامل شارژ شود.

علت استارت نزدن ماشین تویوتا لندکروز

موارد زیادی وجود دارد که ممکن است باعث استارت نزدن تویوتا کروز شود. مثلا در فصول سرد اگر خودرو را در فضای باز پارک کرده باشید احتمال استارت نخوردن آن وجود دارد که ممکن است یکی از علل آن اشکال در باتری باشد. همچنین احتمال ایراد در اتومات خودرو یا فیوزهای داخلی نیز وجود دارد که باید توسط تعمیرکار متخصص بررسی شده و پس از عیب یابی به تعمیر آن بپردازد.

نمایندگی باتری ماشین تویوتا لندکروز

نمایندگی ها معتبرترین مراکز برای خرید باتری تویوتا لندکروز هستند. از مزایای خرید باتری از نمایندگی می توان به یک خرید مطمئن و باتری با کیفیت اشاره کرد. با خرید از نمایندگی کارت گارانتی باتری را دریافت می کنید و در صورت هر گونه اشکال می توانید با ارائه کارت گارانتی از مزایای آن بهره مند شوید. نمایندگی فروش انواع باتری های ایرانی و خارجی در ایران شعب مختلفی دارد که می توانید به نزدیکترین شعبه محل سکونت خود مراجعه نمایید.

روش خرید باتری ماشین تویوتا لندکروز

چنانچه قصد خرید باتری تویوتا لندکروز را دارید. آسان ترین راه یک خرید اینترنتی است. شما می توانید در هر کجایی که هستید تنها با استفاده از گوشی موبایل، تبلت یا لپ تاپ خود به سایت www.batteryontime.com مراجعه نمایید و از میان انواع باتری های اسیدی و اتمی، باتری مورد نظر خود را انتخاب کنید و تنها با یک کلیک آن را به سبد خرید خود اضافه  نمایید. کلیه باتری های سایت آنتایم دارای تضمین اصالت باتری و گارانتی معتبر هستند.

علاوه بر این شما می توانید از مزایایی چون تحویل و پرداخت درب منزل استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید علاوه بر خرید باتری درخواست نصب رایگان باتری را نیز در سایت مشخص نمایید تا متخصص ماهر در کمترین زمان ممکن و مطابق با شرایط و استانداردهای موجود پس از اعزام به محل باتری جدید را جایگزین باتری فرسوده نماید.  باتری آنتایم با سالها تجربه در زمینه فروش انواع باتری خودرو آماده ارائه خدمات 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل به مشتریان می باشد. قیمت باتری ها در سایت آنتایم با احتساب دریافت باتری فرسوده محاسبه شده است.

روش باتری به باطری برای شارژ کردن باتری خودرو

روش باتری به باطری برای شارژ کردن باتری خودرو

خرید باتری آمپر بالا برای تویوتا لندکروز

در مورد خرید باتری آمپر بالا برای تویوتا لندکروز به نکات زیر توجه فرمایید:

 • اگر مصرف کننده هایی مانند سیستم صوتی قوی ، لامپ ها قوی و پروژکتور بر روی خودرو تعبیه نکرده اید، آمپراژ 70 برای خودرو لندکروز مناسب است.
 • در صورت نصب مواردی که در بالا ذکر شد، بهتر است از باتری با آمپر 80 یا 90 جایگزین باطری فرسوده شود.
 • برای ماشین تویوتا لندکروز از باطری با آمپر کمتر از 70 نصب نشود.
 • در صورت عدم نصب و استفاده از مصرف کننده های بیشتر بر روی خودرو به هیج وجه باتری با آمپراژ بالا توصیه نمی شود.

باتری اتمی مناسب تویوتا لندکروز است یا اسیدی؟

باتری مناسب ماشین تویوتا لندکروز یا لندکروزر در دو نوع عرضه می شود:

 1. باتری اتمی
 2. باتری اسیدی

باتری های اتمی یا بدون منفذ یا سیلد هستند که بدون نیاز به سرویس و تنظیم آب می باشند. این باتری ها از ایمنی بیشتری برخوردارند و در رده باتری های با کیفیت، باطری هایی مجهز به فیلتر ضد انفجار هستند.

باتری های اسیدی برعکس باتری های اتمی هستند و نیاز به سرویس و تنظیم آب دارند (دارای ذریچه های پلاستیکی برای تنظیم آب ) و بیشتر برای مناطق گرمسیری توصیه می شوند.

توصیه می شود از باتری های اتمی با کیفیت و مطمئن استفاده کنید.

درباره تویوتا لندکروز

چیزی هست که راجع به Toyota Land Cruiser دوست نداشته باشید؟ باتری تویوتا لندکروز به عنوان طولانی ترین نام خانوادگی تویوتا ، از میراثی غنی برخوردار است و خارج از جاده تقریباً غیر قابل توقف و جزو مطمئن ترین خودروهای جذاب این برند است. کمپانی تویوتا اخیراً 10 میلیون لندکروزر خود را در سرتاسر جهان به فروش رسانده است .

تولید در سال 1951 آغاز شد. زمان جنگ با کره ، که موجب ایجاد تقاضا برای کامیون های نظامی شد ، لندکروزر تولدش را به عنوان نمونه اولیه BJ آغاز کرد. در ابتدا ، این وسیله نقلیه بیش از 8.200 پا در کوه فوجی ، مقیاس های توانمندی خارج از جاده ای خود را نشان می داد.

در سال 1953 ، تویوتا لندکروز خود را برای استفاده غیرنظامی به روز کرد و وارد سری ساخت شد. مدتی از سال 1954 نگذشت که مدیر فناوری هانجی اومهارا وسیله نقلیه لندکروز را در پاسخ به لندرور تغییر نام داد.

تویوتا لندکروز

تویوتا، لندکروزر نسل دوم خود را که سری 20 نام گرفت در سال 1955 تولید کرد. با یک طراحی پراکنده ، به مقادیر زیادی راهی آمریکای شمالی و سایر بازارها شد.

در دهه 1950 و 60 ، خریداران از موتورهای مختلف ، از سبک بدنه و تنظیمات برتر بهره می بردند زیرا Land Cruiser به نسل سوم خود معروف به سری 40 یا سری FJ40 به طرفداران خودش رسید. نوع واگن این خودرو به نام FJ55 در سال 1967 به عنوان یک جایگزین جادارتر و دوست داشتنی ساخته شد.

در سال 1984 ، تویوتا سری Land Cruiser 70 Series را به عنوان جانشین سری محبوب 40 ، به بازارهای بین المللی معرفی کرد. تویوتا برای افزایش جذابیت بیشتر مشتریان خود ، نوع سبک لندکروزر واگن را اضافه کرد و باعث ایجاد سری کوچک لندکروزر به نام تویوتا پرادو شد.

پیدایش سری 200

 

تویوتا لندکروز

 

سری 200 لندکروزر

در سپتامبر 2007 به عنوان جانشین سری 100 راه اندازی شد و طول و عرض آن به ترتیب 60 میلی متر و 30 میلی متر گسترش یافت. لندکروزر جدید با اتخاذ یک پلت فرم مجزا ، طراحی مجدد ، سفتی ، دوام ، ایمنی در برابر برخورد و راحتی داخلی را افزایش داده است.

موتور بنزینی 4.7 لیتری 2UZ-FE V8 دارای سیستم VVT-i بوده و توان خروجی آن را افزایش می دهد. اولین ویژگی “کنترل خزیدن” در جهان مجهز به استاندارد است که به طور خودکار سرعت بسیار کم هنگام رانندگی روی سطحی مانند سنگ یا شن و ماسه و تپه های شیب دار را حفظ می کند.

واحد انتقال Torsen LSD به تازگی توسعه یافته در همه مدل ها استاندارد است ، که می تواند فوراً توزیع نیرو را برای مطابقت با شرایط جاده تغییر دهد تا عملکرد رانندگی پایدار داشته باشد.

سری 200 در بیش از 100 کشور جهان به عنوان یک وسیله نقلیه پیشرفته به بازار عرضه شد. در بازار آمریکای شمالی ، این خودرو مجهز به موتور بنزینی 5.7 لیتری بود و به عنوان نسل سوم لکسوس  LX 570، مدل SUV برتر برای این برند عرضه شد.

 • برای بازدید از باتری مناسب خودروهای دیگر می توانید از منوی انتخاب باتری براساس نوع خودرو مراجعه نمائید.
 • تعویض باتری ماشین در محل ، امداد باتری شبانه روزی