مشخصات باتری مناسب ماشین تویوتا راو فور ( RAV 4 )

مشخصات باتری فابریک کارخانه و اصلی تویوتا راو فور

تویوتا راو فور یا راو 4، شاسی بلندی از کمپانی ژاپنی تویوتا است که اولین نسل آن در سال 1994 معرفی شد. تا به حال چهار نسل از این خودرو وارد بازارهای جهانی شده است. این خودرو شاسی بلند در نسل چهارم توانست کلیه انتظاراتی را که از یک شاسی بلند در ذهن داریم، برآورده نماید. یک خودروی کاربردی و زیبا، فضای بار زیاد، امکان سفارش سیستم چهار چرخ متحرک از ویژگی های آن محسوب می شود. باتری تویوتا راو فور فابریک دارای آمپری با ظرفیت 60 و ولتاژ 12 است. البته در صورت نیاز به برق بیشتر امکان نصب باتری با ظرفیت 70 آمپری نیز در تویوتا راو 4 مهیا است.

باتری فابریک خودرو تویوتا راو فور از نوع 60 آمپر ظرفیت (AH) پایه بلند با چینش قطب چپ یا موافق می باشد. همین ظرفیت باتری پاسخگوی نیازهای این خودرو می باشد.

مشخصات فنی باتری فابریک تویوتا راو فور :

ابعاد و ظرفیت باتری تویوتا راو 4:

طول : 19 سانتی متر

عرض: 18 سانتی متر

ارتفاع: 22 سانتی متر

ظرفیت باتری اصلی کارخانه : 60 آمپر ساعت

ولتاز باتری: 12 ولت

مدل باطری: سیلد اتمی

قالب باطری : D23 L

چینش قطبها: پایه بلند قطب چپ

بهترین باتری مناسب تویوتا راو 4

باتری فابریک تویوتا راو 4، 60 آمپر است. استفاده از باتری خوب و مناسب یکی از راهها برای عمر طولانی تر باتری می باشد. اگر بخواهیم از میان باتری های ایرانی که برای تویوتا راو فور مناسب هستند به چند مورد اشاره کنیم باید به برندهای : اوربیتال یا سوزوکی محصول سپاهان باتری، زیتکس محصول برنا باتری و سیلور محصول نیرو گستر خراسان اشاره نمود. از میان باتری های غیر ایرانی هم کارخانه های کره جنوبی مثل : دلکور، پوما، رویال و چیتا ، هگزا ، هیوندای ، سولایت ، ایندیگو را نام برد که بهترین باتری برای تویوتا راو 4 هستند. هر دو نوع باتری اتمی و اسیدی را می توان نصب کرد اما باتری اتمی خشک مناسب تر می باشد چرا که نیازی به نگهداری نداشته و عمر طولانی تری دارد.

در صورتی می توان از باتری هایی با آمپر 70 هم در این خودرو استفاده کرد که در خودرو خود سیستم صوتی، لامپ های پر نور نصب کرده باشید به این دلیل که باتری تویوتا راو فور فابریک تنها برای مقدار لوازم برقی نصب شده در کارخانه مفید است در صورتی که شما لوازم برقی دیگری به خودرو اضافه کرده اید بدون شک نیاز به باطری با ظرفیت بیشتر خواهید داشت تا از آسیب به باتری تویوتا راو 4 جلوگیری نماید .

باتری خارجی بخریم یا ایرانی برای ماشین تویوتا راو فور

تولید باتری های داخلی در ایران توانسته است جوابگوی تقاضای موجود باشد و البته که در خودروهای فابریک داخلی نیز از برندهای ایرانی استفاده می شود. در ایران شرکت های تولیدی باتری زیادی با برندهای مختلف مشغول به کار هستند که از میان آنها سه برند سپاهان باتری، برنا باتری و صبا باتری نسبت به بقیه گوی سبقت را ربوده اند و البته که علت آنهم به دلیل کیفیت بهتر محصولات این سه برند می باشد. مناسب ترین برند باتری های ایرانی برای تویوتا راو 4 می توان به سری های اوربیتال وان یا سوزوکی محصول سپاهان باتری، زیتکس و گلوبال و جنرال از برند برنا باتری اشاره کرد. یکی از مزیت های مهم خرید باتری ایرانی خدمات پس از فروش معتبر سراسری در کشور و تاریخ تولید جدید است.

از انواع باتری های خارجی که به ایران وارد می شود. چند برند باطری های کره ای دارای کیفیت ساخت بالا و دوام طولانی تری نسبت به تولیدات ایرانی هستند. از میان باتری های کره ای برای تویوتا راو فور می توان دلکور، پوما، هیوندای، سولایت، ایندیگو، پلاتینوم، رویال و هگزا را نام برد.

باتری تویوتا راو 4 کجاست؟ درکاپوت جلو سمت راننده

محل قرارگیری باتری RAV4

قیمت باتری ماشین تویوتا راو فور

با نگاهی به قیمت باتری تویوتا راو فور در فروشگاههای مجاز سراسر کشور، متوجه خواهید شد که قیمت آنها با توجه به برند باتری، تاریخ تولید، کشور سازنده، اتمی یا اسیدی بودن و ظرفیت باطری تعیین می شود. قیمت باتری ها با احتساب دریافت باتری فرسوده محاسبه می شود. میتوانید باطری کهنه خود را تحویل ندهید، اما هزینه تمام شده برای باطری افزایش می یابد.

خرید باتری تویوتا راو فور

اگر شما هم به فکر خرید باطری با کیفیت و با اصالت که دارای نشان استاندارد می باشد، فکر می کنید، به سایت آنتایم مراجعه نمایید و قیمت باتری تویوتا راو فور را با دیگر فروشگاههای آنلاین مقایسه کنید. فروشگاه آنلاین آنتایم با ارائه باتری های اتمی و اسیدی و همچنین انواع باتری های ایرانی معتبر همراه با گارانتی، پاسخگوی مشتریان خود می باشد. شما علاوه بر خرید مطمئن و آسان و تحویل باتری در محل از مزیت نصب رایگان توسط کارشناس ماهر با رعایت استانداردها در فروشگاه اینترنتی آنتایم نیز بهره مند شوید.