مشخصات باتری ماشین تویوتا آریون

مشخصات باتری فابریک کارخانه و اصلی تویوتا آریون

تویوتا آریون یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین تولیدات کمپانی تویوتا است که در سال 2007 رونمایی شد. این خودرو به عنوان مدل لوکس تویوتا کمری با کیفیت مطلوب و قدرت فنی بالا، در ایران مورد استقبال قرار گرفت. اگر بخواهید برای خودرو تویوتا آریون باتری مناسب و استانداردی تهیه کنید باید بدانید که باطری تویوتا آریون چند آمپر است و چه ابعاد و مشخصات فنی دارد. ممکن است باطری این خودرو با بعضی خودروها مشترک باشد، اما دارای مشخصات مختص به خود است. بر اساس طراحی سیستم موتور و برق این ماشین، تویوتا باطری مختص به این خودرو را انتخاب میکند و شما برای کارکرد مناسب ماشین و آسیب نرساندن به آن باید به نکاتی توجه کنید. باتری فابریک تویوتا آریون دارای ظرفیت 60 آمپری با ولتاژ 12 می باشد.

مشخصات باتری تویوتا آریون

به دلیل ابعاد و فضای جایگیری باطری تویوتا آریون در صورت لزوم می توان از باتری 70 آمپری نیز برای این خودرو بهره برد. برای تویوتا آریون باتری بیش از 70 آمپر توصیه نمی شود.

ابعاد و حداکثر فضا برای باتری تویوتا آریون به شرح زیر می باشد:

طول: 24 سانتی متر

عرض: 18 سانتی متر

ارتفاع: 21 سانتی متر

ولتاژ: 12

ظرفیت آمپراژ: 60 آمپر

قالب : D23 L

بهترین باتری تویوتا آریون

بهترین باتری برای تویوتا آریون همان ظرفیت باتری فابریک آن، یعنی باتری با ظرفیت 60 آمپر می باشد. چنانچه تویوتا آریون دارای لوازم برقی بیش از مصرف معمول آن می باشد، استفاده از باتری 70 آمپری نیز مناسب خواهد بود. باتری هایی بیش از این ظرفیت بر روی این خودرو قابل نصب نمی باشند زیرا سایز باتری فابریک نیست و در جایگاه باتری به خوبی قرار نمی گیرد. چنانچه باتری در جایگاه خود به خوبی فیکس و ثابت نشود مشکلاتی را برای خودرو و باطری به همراه خواهد داشت.

باتری فابریک تویوتا آریون تولید کشور ژاپن می باشد، که برای جایگزین کردن می توان از باتری 60 آمپر تولید کره جنوبی (تاریخ تولید جدید) مانند 60 آمپر هیوندای ، 60 آمپر دلکور و همچنین محصولات ایرانی با کیفیت مانند برنا باتری، سپاهان باطری نیز استفاده کرد. بهترین نوع باتری تویوتا آریون اتمی توصیه شده است چرا که نیاز به نگهداری نداشته و ایمنی بیشتری دارد.

باتری تویوتا آریون کجاست؟ در کاپوت جلو سمت راننده

باتری تویوتا آریون کجاست؟ در کاپوت جلو سمت راننده

در صورتی که به غیر از ادوات فابریک بر روی خودرو لوازم برقی چون لامپ های پرنور، سیستم صوتی حرفه ای نصب شده باشد باید از باتری با ولتاژ 70 آمپر (پایه بلند) استفاده کرد. به هیچ وجه باتری کمتر از 60 آمپر بر روی تویوتا آریون نصب نشود. دینام تویوتا آریون 90 آمپر می باشد پس این خودرو ظرفیت شارژ باتری تا 90 آمپر را هم دارد.

باتری کره ای بخریم یا ایرانی برای ماشین تویوتا آریون

اگر میان برند کره ای و ایرانی برای باتری تویوتا آریون خود دچار تردید هستید با مطالعه این مقاله می توانید به انتخاب درست دست یابید. برای انتخاب درست ابتدا باید در مورد برند باتری های ایرانی و کره ای مطالبی را بدانید که به شما شناخت خوب و کاملی ارائه دهد.

در میان باتری های ایرانی برندهای سپاهان باتری، برنا باتری، پاسارگاد صنعت، صبا باتری انتخاب های مطمئن و خوبی به شمار می آیند زیرا باتری هر 4 تای این برندها دارای کیفیت مطلوب و عمر طولانی هستند. اما باز هم می توان از بین این برندها یکی را به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد که آن هم باتری سپاهان است. همانگونه که قبلا گفته شد این باتری به دلیل کیفیت بالای ساخت به کشورهای همسایه نیز صادر می شود و دارای گواهینامه های بین المللی است. تمامی باتری های داخلی دارای گارانتی معتبر می باشند.

باتری های کره ای تنها برند خارجی باتری است که چهار برند آن اجازه ورود به ایران را دارد. تمامی برندهای کره ای دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی هستند. اما تاریخ تولید آنها بسیار مهم بوده و در طول عمرشان بر روی خودرو موثر است.

از میان باتری های ایرانی و کره ای می توانید باتری هایی را که با ظرفیت مورد نیاز تویوتا آریون سازگاری دارند را به راحتی نصب کنید. از خرید و انتخاب باتری هایی که فاقد گارانتی هستند، اجتناب نمایید زیرا این باتری ها فاقد کیفیت مطلوب می باشند و عمر و دوام خوبی نخواهند داشت.

قیمت باتری ماشین تویوتا آریون

قیمت باتری خودرو به طور روزانه مطابق با پارامترهایی از قبیل: تاریخ تولید، برند باطری، ظرفیت باتری، کشور سازنده، مدت گارانتی تعویض، نرخ سرب و ارز محاسبه می شود.

خرید باتری تویوتا آریون

در محل کار باشید یا منزل به راحتی با فشار دادن دکمه موبایل یا لپ تاپ خود می توانید برای تویوتا آریون خود بهترین باتری با بهترین قیمت را خریداری کنید. یک خرید آنلاین راحت و مطمئن در زمان و انرژی شما صرفه جویی می کند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به فروشگاههای متعدد برای مطلع شدن از قیمت روز باتری تویوتا آریون نیست. تنها کافی است به چندین فروشگاه معتبر آنلاین سری بزنید تا قیمت باتری مورد نظر را بدست آورید. با خرید باتری از فروشگاه آنتایم علاوه بر خرید آسان و تحویل مقابل درب، از نصب رایگان باتری تویوتا آریون در محل توسط کارشناسان با تجربه استفاده نمایید. فروشگاه آنتایم با سالها تجربه در خدمت مشتریان می باشد. برای ثبت سفارش از دو روش اینترنتی و تلفنی می توانید اقدام نمایید.

طول عمر باتری تویوتا آریون

طول عمر باطری های ایرانی حدود 2 سال و باتری های خارجی 3 تا 4 سال محاسبه شده است لذا باید بعد از گذشت این زمان حتما اقدام به تعویض باتری تویوتا آریون گرفت چرا که باتری خودرو با گذر زمان دچار افت کیفیت شده و در صورت تعویض نشدن به ادوات برقی خودرو صدمه می زند. طول عمری باتری فابریک این خودرو بین سه تا چهار سال عمر مفید دارد که در صورت رعایت نکات ذکر شده در مقاله به راحتی دوام می آورد.

طول عمر باتری به شرایط آب و هوایی منطقه هم بستگی دارد مثلا در مناطق گرمسیر باتری تویوتا آریون مانند دیگر خودروها زودتر دچار افت کیفیت می شود، لذا زودتر از موعد مقرر باید اقدام به تعویض آن نمود.

همچنین در صورت خراب بودن دینام هم باتری خودرو خیلی زودتر دچار خرابی خواهد شد.

نکات مهم در نگهداری باتری خودرو

با رعایت نکات زیر به افزایش طول عمر باتری تویوتا آریون کمک شایانی می شود:

  • در زمان هایی که خودرو شما خاموش است سیستم صوتی را روشن نکنید این کار به شدت باعث کاهش عمر باتری تویوتا آریون شما خواهد شد
  • در صورتی که قصد روشن کردن خودرو را به مدت بیش از یک هفته ندارید حتما سر باتری منفی را از قطب باتری جدا کنید که در غیر اینصورت سبب خالی شدن باتری تویوتا آریون شما خواهد شد
  • هرگاه تویوتا آریون شما به دلیل ضعف باتری استارت نزد از روش باتری کمکی هم آمپر استفاده کنید
  • سر باتری ها عاری از سولفاته باشد و درست و محکم بسته شده باشد. زیرا سولفاته بستن مکرر باعث اختلال در اتصال شده و باطری شارژ نمی شوند.
  • بست باطری به گونه ای باشد که از ارتعاش زیاد باتری جلوگیری کند
  • در فصل های گرم و سرد سال برای محافظت از باتری تویوتا آریون باید خودرو را در پارکینگ بگذارید.
  • چنانچه برای خودرو تویوتا آریون از باتری های اتمی استفاده می کنید حتما فراموش نکنید که باید به صورت منظم و دوره ای باتری را بازدید نمایید تا با مشاهده کاهش آب باتری، به آن آب مقطر اضافه کنید.