باتری به باتری کردن ماشین

در این مطلب می خواهیم نحوه باتری به باتری کردن ماشین را آموزش دهیم. قبل از باطری به باطری کردن خودرو، باید مطمئن شوید که علت روشن نشدن ماشین به خاطر شارژ کم باتری است. برای اطمینان هم کافی است شیشه های ماشین را بالا و پایین کنید، اگر سرعت عملکرد آن پایین بود می توانید از کم شارژ بودن باتری ماشین مطمئن شوید و سپس برای باطری به باطری کردن ماشین اقدام کنید.

 

باتری به باتری کردن ماشین

 

نحوه باطری به باطری کردن ماشین

شاید برای شما پیش آمده باشد که به علتهای گوناگون چندروزی ماشین رو استارت نزده باشید. یا اینکه بیرون از منزل رفته باشید و بعد از مراجعه به خودروی خود و استارت زدن متوجه شوید که استارت عمل نمی کند. وباطری ماشین شما دشارژ شده یا به اصطلاح خوابیده است . 

در صورتیکه خودتان تصمیم به راه اندازی خودرو گرفتین. و ابزارهایی که مورد نیاز است. برای باتری به باتری کردن ماشین مثل کابل باطری به باطری و باطری که شارژ لازم برای استارت دارد رو تهیه کردین. می توانید به صورت زیر عمل کنید.

در صورتی که تخصص کافی ندارید بهتر است با امداد باطری تماس بگیرید. تا کارشناسان مربوطه شما را راهنمایی کنند و در صورت نیاز به تعویض باتری، سریعا نیرو اعزام کنند و باتری ماشین را قبل از خرابی های بیشتر تعویض کنند.

1- محل قرار گیری دو خودرو

دو خودرو را رو به روی یکدیگر و در نزدیک ترین فاصله ممکن قرار دهید به گونه ای که مطمئن باشید کابل باطری به باطری به خودرو دوم میرید. همچنین از ثبات هر دو خودرو اطمینان حاصل کنید زیرا حرکت هر یک از ماشین ها اتصال دو باتری را مختل می کند.  

باید دقت کنید باتری که برای اتصال کمکی برای ماشین خود درنظر گرفته اید. سالم بوده و ظرفیت و توان لازم برای استارت ماشین رو داشته باشد. به این معنی که باتری کمکی که استفاده می شود. 50 آمپر ساعت ظرفیت دارد . و برای خودرویی که باتری 100 یا 80 آمپر ساعت در آن استفاده شده مناسب نیست.

اگر هنوز از خرابی باتری مطمئن نیستید بهتر است مقاله علائم خرابی باتری ماشین را مطالعه نمایید تا دیگر از باطری به باطری کردن آن منصرف شوید و سریعا برای تعویض آن اقدام نمایید. زیرا باتری به باتری برای باتری های سالم ولی کم شارژ مناسب است.

باتری به باتری کردن ماشین

 

2- اطمینان از تمیزی گیره اتصال و قطب ها

در مرحله بعد باید از تمیز بودن جایی که کابل باتری به باتری متصل می شود، مطمئن شوید. زیرا هر چه این بخش ها تمیز تر باشند، اتصال کاملتری رخ می دهد. برای این منظور گیره های اتصال و قطب های هر دو باتری را بررسی کنید. در صورتی که قطب های باتری دو خودرو سولفاته شده بود آن ها را با آب جوش تمیز کنید. 


جهت خرید باتری ماشین با بهترین برند و کیفیت می توانید به سایت باتری آنتایم مراجعه نمایید. باتری آنتایم فروش باتری در انواع ولتاژ و مناسب انواع خودرو را ارائه می کند. جهت اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.


3- اتصال کابل ها برای باطری به باطری کردن ماشین

قطبهای مثبت و منفی باتری با علامت + و – روی باطری کنار قطبها مشخص شده اند. (در بعضی باطری ها روی خود قطبها هک شده است).

نکته مهم : جا به جا وصل کردن کابلها خطر جانی و مالی در پی دارد.

 

باتری به باتری کردن

 

کابل باتری به باتری معمولا دو رنگ متفاوت برای قطب های مثبت و منفی دارد .

ابتدا یکسره کابل را به قطب مثبت (+) باتری ضعیف متصل کنید و سر دیگر آن را به قطب مثبت (+) باتری کمکی . دقت کنید که انبرها بهم دیگر برخورد نکند.

سپس سر دیگر کابل باتری به باتری را به قطب منفی (-) باطری کمکی. و سر دیگر کابل را به قسمتی از بدنه در داخل کاپوت که ترجیحا رنگ نداشته باشد و یا قسمتی از موتور ماشین وصل کنید. هیچگاه کابل منفی باطری کمکی را به قطب منفی باتری ضعیف متصل نکنید. چراکه به علت حساس بودن سیستم برق بودن خودروهای انژکتور، نوسان برق می تواند به کامپیوتر و قطعات ماشین  آسیب بزند.

4- روشن کردن خودرو کمکی

بعد از 2 الی 3 دقیقه خودروی خود را استارت بزنید . پس از روش شدن خودرو ابتدا کابل منفی را از قسمت بدنه و یا موتور جدا نمائید . سپس سر دیگر را از باتری کمکی . بعد از آن کابل مثبت را از باطری کمکی و سپس از باتری ضعیف جدا کنید .

اگر ایراد از باتری باشد و خودرو پس از جدا کردن کابلها به کارخود ادامه داد . ایراد از باتریست و آلترناتور (دینام) خودرو سالم است. در صورتیکه باطری ماشین شما سالم باشد و به علت استفاده نشدن در چند روز گذشته دشارژ شده باشد بعد از ساعاتی رانندگی باید شارژ شده و توان کافی برای استارت های بعدی را داشته باشد . همانطور که در مطلب بالا گفته شد . بهتر است اینکار توسط کارشناسان امداد خودرو و یا امداد باتری انجام شود .


در صورت خرابی باتری یکی از بهترین باتری های جایگزین که می توانید تهیه نمایید باتری برنا است. این برند امروزه در بین خریداران چه از نظر کیفیت و چه از نظر خدمات پس از فروش بسیار مورد توجه است. جهت اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت و خرید باتری برنا با شماره 66386236-021 تماس حاصل نمایید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *