خرید باتری خودرو بر اساس مدل خودرو

همانطور که می دانید هر مدل خودرو ساخته توسط هر کمپانی مشخصات فنی و طراحی مخصوص به خود را دارد . با در نظر گرفتن همین مشخصات باید طبق دستورالعمل های نوشته شده و تعیین شده توسط مهندسین برای تعویض یا تعمیر قطعات وسیله نقلیه اقدام نمود. در قسمت باتری نیز مشخصه های مربوط به جایگیری باطری خودرو با در نظر داشتن ابعاد یا اندازه ها و همچنین مشخصه های باتری از لحاظ ظرفیتی که سازنده در نظر گرفته است سعی کرده ایم شما را به درستی آگاه کنیم که بهترین انتخاب با رعایت استانداردها و همچنین ایمنی شما و  همچنین وسیله نقلیه شما تامین گردد. بنابراین برای خرید باطری خودرو به نکاتی که اشاره شد دقت نمایید. در زیر منو انتخاب بر اساس نوع خودرو انواع شرکت های خودرو سازی موجود در داخل کشور لیست شده است . با انتخاب نام هر کدام از برندهای خودروساز ماشین های زیر مجموعه آن را مشاهده خواهید نمود .

نحوه تشخیص خرابی باتری ماشین

امکان دارد باطری ها قبل از خرابی به شما هشدار ندهند و یکباره از کار افتاده و شما را غافلگیر کنند . چرا که مالکان خودرو تا زمانی که باتری استارت میزند و خودرو را راه اندازی می کند، توجهی به عمر مفید و راندمان کار باطری ندارند . بر اساس مطالعات عمر مفید باتری خودرو در حالت نرمال 2 سال یا 40000 هزار کیلومتر است .  هرکدام که زودتر فرا برسد آنرا شامل می شود . بنابراین اولین نکته همین پیشگیری و تعویض به موقع باتری است .

علائم خرابی

قطعا باطری را هم میتوان تست نمود و هم اینکه علائمی وجود دارد تا تشخیص قطعی خرابی مسجل شود . در ابتدای تشخیص باید به سراغ شارژ کننده باتری که همان دینام آلترناتور است بروید و همچنین از تست تمیز بودن سرباطری ها و سفت بودن آنها غافل نشوید .

  • نور چراغهای خودرو ضعیف شده است و یا اصلا چراغی روشن نمی شود
  • چراغهای پشت آمپر روشن می شود ولی موقع استارت می پرد و یا نشانگرهای پشت کیلومتر خودرو اصطلاحا قاطی می کند
  • ماشین شما با سرعت پایین و به زور استارت می زند
  • نشتی در باطری و بوی بد را متوجه شدید و یا خروج بخار از باطری را مشاهده نمودید
  • نشانگر باتری به رنگ شیشه ای یا سفید تغییر رنگ داده است

اینها می توانند نشانه از کار افتادن باتری خودرو باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *