در این مطلب به بررسی باتری های مناسب برای خودرو هیوندای جنسیس سدان ساخت کره جنوبی می پردازیم.

مشخصات باتری فابریک کارخانه و اصلی هیوندای جنسیس سدان :

قبل از خرید باطری استاندارد و مناسب برای هیوندای جنسیس باید با مشخصات فنی مثل آمپر ، ولتاژ ، اندازه و محل قرارگیری آشنا شوید.

 

محل قرار گرفتن باتری هیوندای جنسیس سدان در صندوق عقب

محل قرارگیری باتری هیوندا جنسیس سدان

 

باتری فابریک هیوندای جنسیس چند ولت و چند آمپر است ؟

باتری فابریک کارخانه هیوندای جنسیس سدان که در عقب خودرو قرار گرفته است. 100 آمپر ساخت کره جنوبی می باشد. این باطری از نوع 12 ولت اتمی پایه کوتاه قطب موافق یا چپ است. بر روی این خودرو می توان از باطری های اتمی تولید داخل و خارج نصب نمود. البته با توجه به آپشن های برقی بکار رفته و مصرف کننده های بیشتر این خودرو نسبت به برخی از خودرو ها بهتر است گزینه های با کیفیت بازار را برایش در نظر بگیرید.

 

باتری 100 آمپر فابریک هیوندای جنسیس سدان

باتری 100 آمپر جنسیس

باتری هیوندای جنسیس سدان فابریک دارای ابعاد باتری با طول 37.5، عرض 19 و ارتفاع 23 سانتی متر است. نصب باتری بیش از 100 آمپر برای هیوندای جنسیس سدان مناسب نیست زیرا دینام آن نمی تواند جوابگوی بیش از این ظرفیت باشد و ابعاد باطری استاندارد برای این خودرو همان باطری 100 آمپر است.

باتری اتمی یا اسیدی برای ماشین هیوندای جنسیس

همیشه انتخاب میان باتری های اتمی و اسیدی یکی از چالش هایی است که صاحبان خودروی هیوندای با آن روبرو هستند. کدامیک از باتری های اتمی یا اسیدی برای این خودرو مناسب تر می باشند؟ برای یافتن جواب تا پایان با ما همراه باشید.

با دانستن مشخصات هر یک از باتری های اتمی و اسیدی به راحتی می توانید یکی را برای خودرو هیوندای جنسیس سدان خود انتخاب کنید.

باتری های اسیدی اولین نوع باتری هستند که توسط شرکت ها تولید و به بازار عرضه شده اند. این باتری ها با توجه به ساختار آنها نیازمند مراقبت و نگهداری هستند. یعنی صاحبان خودرو باید به صورت منظم از باتری بازدید نمایند تا در صورت مشاهده کاهش سطح اسید باتری به آن آب مقطر اضافه کنند. پایین آمدن سطح اسید باتری های اسیدی سبب خراب شدن صفحات باتری خواهد شد. مورد دیگر ایمنی پایین تر این نوع باطری هاست که ممکن از به خودرو و حتی راننده آسیب برساند.

باتری های اتمی با توجه به تکنولوژی و فناوری روز تولید می شوند. ایمنی این باطری ها با توجه به دارا بودن فیلتر های ضد انفجار و بدون نیاز به تنظیم کردن آب باطری بیشتر است. از اینرو قیمت آنها نسبت به باتری های اسیدی بیشتر است. سطح اسید این مدل به طور خودکار تنظیم می شود و از تبخیر بیشتر آب باطری جلوگیری می کند. این نوع از باتری ها دارای عمر و دوام بیشتری هستند و البته که در مناطق گرمسیر، سازگاری بیشتری از خود نشان می دهند.

باتری کره ای بخریم یا ایرانی برای ماشین هیوندای جنسیس

اگر برای خرید باتری ایرانی یا کره ای تردید دارید، ویژگی های باتری های ایرانی و کره ای چیست؟

باتری های ایرانی زیادی در بازار عرضه می شوند که از برندهای مختلفی هستند. تمام برندهای باتری دارای ظرفیت های مختلفی هستند اما در میان آنها سه برند سپاهان باتری، صبا باتری و برنا باتری برندهای شناخته شده ای به شمار می آیند. باتری های ایرانی بین 2 تا 3 سال دوام دارند که البته این میزان ارتباط مستقیمی به برند باتری، شرایط نگهداری و شرایط آب و هوایی منطقه دارد. باتری های ایرانی دارای گارانتی معتبرتری نسبت به نوع خارجی آن دارند. اگر باطری با برند پر تیراژ و معتبر خریداری کنید، می توانید در هر کجای کشور برای خدمات پس از فروش آن اقدام کنید. ضمن اینکه تاریخ تولید آن قابل مشاهده و یا قابل استعلام می باشد.

باتری های کره ای نیز باتری های با کیفیتی هستند. میزان عمر مفید آنها بین 3 تا 4 سال گزارش شده است که آن هم بستگی به شرایط نگهداری از باتری و شرایط آب و هوایی دارد. درست است که باطری های کره ای عمر طولانی دارند، اما حتما در موقع خرید به تاریخ تولید آن باید توجه کنید. اگر باتری بیش از 5 یا 6 ماه از تاریخ تولید آن گذشته باشد. عمر کمتری نسبت به یک باطری تاریخ جدید خواهد داشت. با توجه به اینکه هزینه بیشتری نسبت به باطری ایرانی پرداخته اید. یکی از ویژگی های باطری های خارجی دیرتر دشارژ شده آنهاست.

هر دو برند ایرانی و کره ای برای نصب بر روی هیوندای جنسیس مناسب هستند اما برای هیوندای جنسیس :

باطری ایرانی : سپاهان باطری و برنا باتری

باطری خارجی : خرید باتری شرکت دلکور و هیوندای را پیشنهاد می دهیم.

قیمت باتری ماشین هیوندای جنسیس

انواع باتری هیوندای جنسیس با توجه به ظرفیت باتری، برند باطری، سال تولید باتری، نوع اسیدی یا اتمی بودن باتری و میزان گارانتی قیمت گذاری می شوند. قیمت باتری ها با توجه به دریافت باتری فرسوده در زمان خرید باتری جایگزین اعلام شده است. در غیر اینصورت مبلغی مازاد بر اساس هر آمپر از خریدار دریافت می شود.

 • باطری اسیدی : قیمت ارزانتر – نیاز به سرویس و مراقب – ایمنی کمتر
 • باطری اتمی : قیمت بالاتر – بدون نیاز به سرویس و نگهداری – ایمنی بیشتر – طول عمر بالا

همچنین برند سازنده ، خدمات ، تاریخ تولید ، قیمت سرب جهانی و … نیز در قیمت باتری هیوندای جنسیس دخیل است.

نکته : باتری های تاریخ گذشته و فاقد گارانتی را نه تنها ارزان،  بلکه به هیج وجه خریداری نکنید.

گارانتی باتری ماشین هیوندای جنسیس

همه ما با گارانتی یا ضمانت نامه محصولات آشنایی داریم. گارانتی یک نشان استاندارد و تضمین کیفیت است که در مقابل خرید برندهای معتبر به مشتری داده می شود که با توجه به میزان گارانتی، می توانند از مزایای آن استفاده کنند. گارانتی باتری هیوندای جنسیس نیز یک ضمانت نامه است که پس از خرید باتری و نصب آن در صورت بروز ایراد در باتری می توانید با مراجعه به نمایندگی های مجاز در سراسر کشور اقدام به رفع آن نمایید. گارانتی باتری های مختلف با توجه به نوع برند آنها با یکدیگر فرق می کند. مثلا گارانتی باتری های ایرانی بین 2 تا 3 سال و باتری های کره ای بین 3 تا 4 سال است. با مطالعه برگه گارانتی از مواردی که شامل آن می شود، مطلع شوید. زیرا در صورتی که باتری هیوندای جنسیس بر اثر بی احتیاطی صاحب خودرو دچار مشکل شده باشد، شامل گارانتی نمی باشد و این بدان معنا است که نمی توانید برای رفع ایراد آن از گارانتی استفاده کنید.

باطری های ایرانی بر اساس کیفیت و طول عمر آنها توسط کارخانه تولید کننده دارای گارانتی های متفاوتی هستند. باتری های مناسب هیوندا جنسیس 100 آمپر می باشد، بسته به نوع برند دارای 6 الی 12 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش می باشد.

شرایط گارانتی تعویض باطری ( خارج شدن باطری از گارانتی )

 • آسیب دیدن باطری در اثر ضربه ، اتصال کوتاه و …
 • دشارژ شدن باتری در اثر بلا استفاده ماندن خودرو یا انبار شدن باطری
 • شارژ بیش از حد دینام آلترناتور خودرو که موجب خشک شدن الکترولیت باتری می شود
 • متناسب نبودن باتری از لحاظ ابعاد و مشخصات فنی با خودرو جنسیس

نمایندگی باتری ماشین هیوندای جنسیس

نمایندگی به مراکز معتبر و اصلی خرید قطعات خودرو اطلاق می شود که می توان با خیال راحت کلیه قطعات خودرو از جمله باتری هیوندای جنسیس را از آن خریداری کرد. با مراجعه به نمایندگی های مجاز از یک خرید مطمئن بهره مند شوید. با خرید از یک فروشگاه معتبر اطمینان دارید که یک باتری مرغوب و با کیفیت خریداری کرده اید که به هیوندای جنسیس و دیگر قطعات خودرو آسیب وارد نمی کند، عمر طولانی دارد و همچنین دارای ضمانت معتبر می باشد. باتری های ایرانی با ظرفیت های متنوع در کلیه نمایندگی های سراسر کشور قابل فروش می باشند.

خرید باتری هیوندای جنسیس

اگر به دنبال راحت ترین و بهترین راه برای خرید باتری هیوندای جنسیس هستید، هم اکنون آن را پیدا کرده اید. با مشاهده انواع باتری های با کیفیت اتمی با ظرفیت های مختلف از برندهای متنوع و معتبر مواجه در لیست می توانید خری امن و سریع را تجربه کنید. شما می توانید بهترین باتری را برای هیوندای جنسیس خود انتخاب و به صورت آنلاین خریداری نمایید. در مدت زمان کوتاهی محصول را در محل دریافت خواهید کرد. می توانید از امتیاز رایگان متخصص برای نصب باتری در محل هم استفاده کنید. تنها کافیست در زمان خرید باتری هیوندای جنسیس زمان نصب و نوع باتری مورد نظرتان را قید کنید. خرید باتری با اصالت، دارای برگ گارانتی از فروشگاه آنتایم در هر ساعت از شبانه روز حتی روزهای تعطیل امکان پذیر می باشد.

باتری سپاهان برای ماشین هیوندای جنسیس

حتما شما هم نام سپاهان باتری را شنیده اید. یکی از نام آشنا ترین و بهترین تولید کنندگان باتری داخلی می باشد که سالها است به تولید انواع باتری اتمی و اسیدی با ظرفیت های مختلف می پردازد. تولیدات آن به دلیل کیفیت بالا و استفاده از دستگاهها و تجهیزات مدرن از کیفیت بالایی برخوردار است و جزو بهترین ها در این حوزه شناخته شده است و توانسته افتخاراتی را به عنوان برترین تولید کننده باتری به خود اختصاص دهد. سپاهان باتری برای خودروهای سنگین و سبک باتری تولید و به بازار عرضه می کند. این مجتمع تولیدی دارای نشان های استاندارد داخلی و چند نشان استاندارد بین المللی است از اینرو برخی از تولیدات آن به خارج از کشور صادر می شود. باتری های برند سپاهان باتری در میان کلیه باتری های تولید داخلی، بالاترین کیفیت و قیمت را به خود اختصاص داده است. باتری سپاهان جزو بهترین برندها برای نصب بر روی هیوندای جنسیس می باشد.

باتری برنا برای ماشین هیوندای جنسیس

باتری برنا نیز یکی از معروف ترین برندها در میان باتری های تولید داخلی است. این برند سالها است که انواع باتری اسیدی و اتمی را با ظرفیت های متنوع تولید می نماید. در تمامی فروشگاههای معتبر باتری می توان تولیدات برنا باتری را مشاهده کرد. برنا باتری برای خودروهای سنگین و سبک و همچنین خودروهای وارداتی باتری تولید می کند. برخی از خودروهای داخلی از این برند به عنوان باتری فابریک کارخانه بهره می برند. تمامی تولیدات آن دارای برگه گارانتی معتبر می باشند که می توانید از نمایندگی های سراسر کشور تهیه کنید. باتری های برند برنا توسط فناوری روز و متخصصان با تجربه طراحی و تولید می شوند.

باطری صبا برای ماشین هیوندای جنسیس

اولین و یکی از بهترین باتری های داخلی کشور که تمامی دارندگان خودرو به خوبی آن را می شناسند، بدون شک صبا باتری است. صبا باتری اولین برند باتری در کشور است که تولیدات آن بر روی خودروهای داخلی و وارداتی نصب می شد. لذا تلاش بسیار زیادی لازم بود تا بتواند کلیه نیازهای کشور را تامین نماید. صبا باتری در ابتدا به تولید باتری های اسیدی می پرداخت و سپس با گسترش فناوری روز، به تولید باتری های اسیدی نیز اقدام کرده و به بازار خودرو عرضه نمود. صبا باتری کلیه باتری های اتمی و اسیدی را با ظرفیت های مختلف تولید می نماید و در نمایندگی های سراسر کشور به فروش می رسد. این باتری ها برای انواع خودروهای سبک و سنگین مناسب هستند و دارای گارانتی صبا باتری می باشند. توجه داشته باشید که کیفیت محصولات این کارخانه در حد متوسط می باشد.

نگهداری باتری ماشین هیوندای جنسیس

رعایت نکات نگهداری از باتری هیوندای جنسیس سبب خواهد شد تا باتری عمر و دوام بیشتری داشته باشد.

 • از پارک کردن هیوندای جنسیس خارج از پارکینگ در روزهای خیلی سرد و خیلی گرم پرهیز نمایید، زیرا سبب افت عملکرد باتری هیوندای جنسیس خواهد شد.
 • اگر باتری از نوع اسیدی می باشد، لازم است تا به طور منظم به آن سرکشی نمایید تا در صورت نیاز با اضافه کردن آب مقطر از آسیب به باتری جلوگیری کنید.
 • در زمان هایی که خودرو خاموش است، سیستم صوتی و فن را روشن نکنید.
 • برای خارج کردن باتری هیوندای جنسیس، ابتدا قطب منفی و پس از آن به جدا کردن قطب مثبت اقدام کنید.
 • در صورت مشاهده سولفاته بستن سر باتری ها به سرعت برای شستشوی آنها اقدام کنید.
 • در زمان نصب باتری، اطمینان حاصل کنید که باتری در جایگاه خود به خوبی فیکس و ثابت شده باشد.
 • به صورت دوره ای دینام و سیستم برق هیوندای جنسیس را بررسی کرده و از سالم بدون آن مطمئن شوید.

نحوه تست باطری ماشین هیوندای جنسیس

تست باتری هیوندای جنسیس یکی از ضروری ترین اقداماتی است که باید به صورت دوره ای و پس از گذشت یکسال از نصب باتری جدید انجام گیرد. یک باتری سالم و کارآمد به خودرو آسیبی نمی زند از اینرو تست باتری به ما اطمینان می دهد که باتری از شرایط مطلوبی برخوردار بوده و همچنان قابل استفاده است. برای تست باتری می توان به دو روش معمول اقدام کرد.

 • با مراجعه به تعمیرگاههای مجاز از آنها بخواهید تا با استفاده از دستگاه تست این کار را انجام دهند. تعمیرکار با اتصال دستگاه تست به باتری خودرو با خوانش اعدادی که روی نمایشگر آن هویدا می شود به شما خواهد گفت که باتری شما سالم است یا نیاز به تعویض دارد.
 • در روش دوم کاری که باید انجام دهید، روشن کردن چراغ خودرو است. سپس با بررسی شدت نور چراغ ها متوجه خواهید شد که باتری هیوندای جنسیس سالم است یا نه. اگر مشاهده کردید که شدت نور چراغ های خودرو ضعیف شده، احتمالا نشان دهنده آن است که باید باتری هیوندای جنسیس را تعویض کنید. در این مواقع بعد از چند دقیقه باتری تخلیه شده و خودرو استارت نمی خورد.

تعویض باتری ماشین هیوندای جنسیس

می خواهید، بدانید چه زمانی باید باتری هیوندای جنسیس را تعویض کنید؟ به این موارد دقت کنید:

 • از زمان خرید و نصب باتری هیوندای جنسیس 2 تا 3 سال گذشته باشد.
 • قطب های باتری به دفعات سولفاته می زنند.
 • بدنه باتری هیوندای جنسیس دارای شکل دفرمه ای شده است.
 • نشانگر باتری نشان دهنده تمام شدن عمر باتری است. (سفید یا قرمز شده است)
 • خودرو پس از خاموش بودن سنگین استارت می خورد.
 • هیوندای جنسیس با استارت، روشن نمی شود.
 • درب های هیوندای جنسیس را با ریموت نمی توانید، باز کنید.
 • سیستم صوتی و کولر خودرو کار نمی کند.
 • چراغ های دال کابین روشن نمی شوند.
 • پس از استارت زدن برق پشت آمپر قطع می شود.

روش شارژ باطری ماشین هیوندای جنسیس

یکی از دلایلی که خودرو قادر به حرکت نیست، تمام شدن شارژ باتری هیوندای جنسیس است. زمانی که باتری هیوندای جنسیس به شارژ نیاز داشته باشد، به سه روش معمول می توان باتری را شارژ کرد که به شرح زیر می باشد:

 • شارژ باتری با استفاده از شارژر باتری: به این ترتیب که پس از خارج کردن باتری از داخل خودرو، آن را به شارژری که به پریز برق است، متصل می کنید و باتری با گذشت زمان شارژ می شود.
 • شارژ باتری هیوندای جنسیس با روشن گذاشتن خودرو برای مدت زمان مشخص. تجهیزات برقی خودرو در این زمان خاموش باشد.
 • شارژ باتری با کمک باتری خودروی دیگری: در این روش باطری ماشین سالم را به باتری هیوندای جنسیس توسط کابل وصل کرده و منتظر هستید، تا باتری شارژ شود. اگر می خواهید تا عملیات با شتاب بیشتری انجام گیرد باید تجهیزات برقی هر دو خودرو خاموش شوند.

موارد ایمنی هنگام شارژ و تعویض باتری ماشین هیوندای جنسیس

توجه به نکات ایمنی از مهمترین مواردی است که باید در حین شارژ و تعویض باتری هیوندای جنسیس رعایت شود در غیر این صورت شاهد اتفاقات و آسیب های جدی به خودرو و سرنشینان خواهید بود.

 • برای شارژ کردن باتری با استفاده از شارژر، باتری را از داخل کاپوت خارج کنید.
 • از سالم بودن اتصالات و شارژر باتری اطمینان حاصل نمایید تا به باتری آسیبی نرسد.
 • با رعایت نکات ایمنی اقدام به تعویض باتری هیوندای جنسیس بگیرید و خودرو را خاموش کنید.
 • از متخصصان ماهر بخواهید تا باتری را تعویض نمایند.
 • از تجهیزات مناسب برای باز کردن سر باتری های خودرو استفاده کنید.

استارت نخوردن ماشین هیوندای جنسیس

ماشین هیوندای جنسیس شما استارت نمی خورد و فکرتان مشغول است که چه مشکلی باعث این اتفاق شده است؟ دلایل زیادی ممکن است باعث شوند تا خودرو استارت نخورد. به مهمترین های آنها اشاره می کنیم:

 • قطعات سوئیچ: یکی از ایرادات استارت نخوردن هیوندای جنسیس ممکن است به خاطر خراب شدن یکی از قطعات سوئیچ ماشین باشد.
 • اتومات استارت: از دیگر علت هایی که منجر به استارت نخوردن هیوندای جنسیس میشود، خراب شدن اتومات استارت است.
 • پریدن فیوز: ممکن است پریدن یکی از فیوزهای داخلی علت دیگر این رویداد باشد.
 • باتری: اگر باتری هیوندای جنسیس فرسوده شده باشد هم احتمالا خودرو استارت نمی خورد.
 • سیستم دینام: اشکال در سیستم دینام خودرو هم یکی از علت های مشکل به وجود آمده می تواند، باشد. در هنگام روشن بودن خودرو باتری را شارژ نکرده و باتری تخلیه شده است.

باید تک تک موارد گفته شده توسط متخصص زبده بررسی و عیب یابی شود تا پس از مشخص شدن نهایی ایراد به مرتفع شدن آن اقدام کند.

علائم خرابی باتری ماشین هیوندای جنسیس

برخی از خرابی ها را می توان با چشم مشاهده کرد و برخی دیگر را می توان در زمان استارت زدن خودرو یا در حین حرکت متوجه شد. باتری هیوندای جنسیس هم از اقلام مصرفی خودرو محسوب می شود که پس از پایان یافتن عمر مفید آن خراب و فرسوده می شود که با مشاهده این علائم متوجه خواهید شد، زمان تعویض باتری هیوندای جنسیس رسیده و باید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید.

 • با دیدن بدنه متورم باتری خودرو یا دفرمه شدن ظاهر آن
 • با تکرار سولفاته بستن سر باتری ها
 • استارت نخوردن خودرو یا با استارت سنگین روشن شدن هیوندای جنسیس
 • با مشاهده تغییر رنگ نشانگر باتری هیوندای جنسیس
 • شارژ و دشارژ شدن مکرر باتری خودرو
 • اشکال در روشن شدن سیستم برقی و کولر ماشین
 • ضعیف شدن نور چراغ های هیوندای جنسیس

عمر باطری به کار رفته در هیوندای جنسیس سدان

معمولا برای عمر باطری نمی توان رقمی دقیق ارائه داد. باتری های کره ای که در کارخانه به صورت استاندارد روی این ماشین نصب شده است در صورت نگهداری مناسب می توانند حدودا بیشتر 3 سال کار می کند . طولانی تر شدن عمر باتری ها چه خارجی و چه ایرانی به آب و هوا منطقه تردد یا سکونت (گرمسیری و سردسیری بودن تاثیر گذار است) ، میزان کارکرد خودرو ، سلامت آلترناتور و سیم کشی نیز بستگی دارد .