بررسی مشخصات فنی باتری ماشین مگان

باتری ماشین مگان از مدل اتمی است که شرایط نگهداری ساده‌تری نسبت به باتری‌های اسیدی دارند. باتری ماشین مگان، توسط شرکت پارس‌خودرو در ظرفیت 66 آمپر نصب می‌شد. توصیه می‌شود برای بهبود عملکرد سیستم برقی ماشین، باتری 74 آمپر با مشخصات زیر را روی ماشین نصب کنید:

  • 66 آمپر
  • 12 ولت
  • قالب L3
  • سرب کلسیمی

ابعاد این باتری 28*18*19 است و نصب باتری خودرو مگان باید با دقت فراوان انجام شود. البته محل نصب باتری این ماشین به‌گونه‌ای است که می‌توان باتری 74AH نیز نصب کرد که میزان آمپر بالاتری ارائه می‌دهد. 

محل قرار گرفتن باتری رنو مگان موتور 2000
محل قرار گرفتن باتری رنو مگان موتور 2000

معرفی بهترین برندهای باتری مگان

باتری رنو مگان در مدل 66 و 74 آمپر، توسط برندهای بسیاری طراحی و تولید می‌شوند. برای خرید باتری مگان می‌توانید به سراغ برندهای کره‌ای و ایرانی باکیفیت مانند سپاهان و صبا باتری بروید. برندهای کره‌ای مناسب باتری ماشین مگان نیز باتری delkor‌ و هیوندای هستند.

باتری‌های کره‌ای و ایرانی، هر دو کیفیت بسیار خوبی برای ماشین مگان ارائه می‌دهند و شما می‌توانید با در نظر گرفتن میزان آپشنال بودن ماشین، باتری 66 یا 74 آمپر ساعتی ایرانی یا کره‌ای خریداری کنید. 

معرفی عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری مگان

قیمت باتری رنو مگان به عوامل مختلفی از جمله کیفیت باتری، ظرفیت باتری، تاریخ تولید باتری، نوع باتری (اتمی یا اسیدی) و برند باتری بستگی دارد. معمولا قیمت باتری‌ها با کسر قیمت باتری فرسوده محاسبه می‌شود. توجه داشته باشید با افزایش آمپر باتری قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند؛ برای مثال قیمت باطری 66 آمپر نسبت به باتری 74 آمپر کمتر است. 

توجه داشته باشید که باتری‌های تاریخ گذشته با قیمت بسیار پایین‌تر فروخته می‌شوند؛ زیرا این باتری‌ها گارانتی ندارند. بنابراین هنگام خرید باتری مگان، حتما به قیمت و تاریخ تولید آن توجه کرده و خرید خود را از منابع معتبر انجام دهید. 

بررسی عمر مفید باتری مگان

طول عمر باتری مگان به‌طورمستقیم به برند تولید کننده، کیفیت باتری و کارکرد مصرف‌کننده بستگی دارد. البته عوامل دیگری از جمله میزان کارکرد کیلومتری، میزان استفاده یا به اصطلاح خوابیدن ماشین، سلامت ادوات برقی خودرو و شارژ آلترناتور، سردی و گرمی هوای محل سکونت، تاریخ تولید باتری و عادت‌های غلط رانندگی روی میزان عمر باتری تاثیر منفی دارند. البته این موارد نه‌تنها روی عمر باتری مگان تاثیر می‌گذارد، بلکه برای کلیه خودروها از جمله باتری ساندرو و سایر ماشین‌های داخلی یا خارجی نیز به همین‌صورت است. 

آشنایی با مهم‌ترین نکات در خرید باتری مگان

برای خرید باتری مگان، باید حتما تاریخ تولید باتری را در نظر داشته باشید. از تاریخ تولید باتری‌های ایرانی نباید بیشتر از 4 ماه گذشته باشد و این محدودیت زمانی برای باتری‌های کره‌ای، 8 ماه است. برای خرید باتری مگان علاوه‌بر برند باتری، باید خدمات گارانتی و ضمانت نامه آن را نیز در نظر داشته باشید. 

برای خرید باتری مگان در مدل 66 آمپر و 74 آمپر، فقط کافی است در همین صفحه نسبت به خرید باتری موردنظر خود اقدام کنید. سپس کارشناسان باتری آنتایم با سال‌ها تجربه فنی در نصب انواع باتری، به محل موردنظر شما مراجعه کرده و تعویض باتری را انجام می‌دهند. همچنین باتری مصرف شده شما را دریافت کرده و هزینه آن را از خریدتان کسر خواهند کرد.